6 اصل مهم در صنعت مد و پوشاک

در اواخر قرن بیست، مد، افراد بیشتری از مد پیروی می کردند و در تمام دنیا سبک های غربی رواج داشتند و الیاف مصنوعی همچون ویسکوز، لایکرا، اسپاندکس در تولید پارچه ها بسیار مورد توجه قرار گرفتند. به تدریج علاوه بر درباریان، افراد معمولی نیز تلاش میکردند تا سبک لباس پوشیدن و حتی آرایشهای اروپایی را تقلید کنند. اما اگر قدتان بلند است، بهتر است از مانتوهایی که بلندی آنها تا زانوی شما مباشد استفاده کنید. بلندی مانتو با میزان قد شما ارتباط معکوس دارد، اگر قد شما کوتاه است بهتر است از مانتوهای کوتاه استفاده نکنید. بنابراین، اگر یک لباس مجلسی دکلته انتخاب میکنید، دامن شما نباید بیش از اندازه کوتاه باشد، یا اگر لباستان کوتاه یا دارای چاک بلند است، بهتر است شانهها پوشیده باشند.

یکی از مواردی که باید در هنگام خرید مانتو به آن توجه کنید، اندام و قد شما است. هر بار که از خانه بیرون رفتید و کسی از تیپ شما تعریف کرد، یک عکس با همان تیپ و لباس بگیرید! اما همیشه فرم بدن خودتان را در نظر بگیرید. شاید به نظرتان این دو مورد تفاوت خیلی زیادی باهم نداشته باشند؛ اما باید بدانید که مد و استایل هم از لحاظ معنایی و هم مفهوم تفاوتهای بسیار زیادی با یکدیگر دارند. شاید با دیدن فشن شوها و کتواکها، لباسها و استایل مدلها کمی به نظرتان مسخره و خندهدار به نظر برسد؛ اما دلیل استایلهای عجیب و غریب، نشان دادن قدرت در طراحی و دوخت هر برند است. هنر طراحی پوشاک، حرفه ای است که توسط هنرمندان با ذوق و خوش سلیقه صورت می گیرد.

این موارد برای افراد، به صورت خانگی و همچنین به صورت سفارشی توسط خیاط ها دوخته می شد. برای مثال نرم­افزار Techpacker به طراحان و کارخانجات کمک می­کند تا به صورت real-time از تغییرات tech packها ( طرح کامل محصول مد) آگاه شوند. در ادامه جلسه دکتر رئوف قادری مدیرعامل سایت نمایشگاهی شهر آفتاب اظهار داشت: برگزاری نشست خبری نمایشگاه پوشاک و چرم نشان از جان تازه ای است که در صنعت نمایشگاهی به وجود آمده است. در دهه ۱۹۶۰ خانم ها از لباس هایی به سبک دخترانه و بچه گانه استقبال کردند، دامن هایی کوتاه که شبیه به لباس های دهه ۱۹۲۰ بود رو کار آمدند. پوششی منحصر به فرد به با عنوان فرهنگ سیاه پوستی در این دهه به مد اضافه شد افرادی چون دایانا رز و جیمز بران دایانا رز سبک های مختلفی از لباس و مو را مد کردند. طرح های رایج دهه ۳۰ ، لباس های سبک قدیمی با تیشرت هایی شاد و یقه ۷ نیز گاهی اوقات در طراحی طراحان قرار می گرفتند و استفاده از گردنبند برای مردان در این دوره رایج شد.

در این دهه لباس ها قدیمی دهه های ۶۰ و ۷۰ و ۸۰ دوباره محبوب شدند. در این دهه وضعیت اقتصادی جامعه بهبود یافت و پیشرفت مد از دهه های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ بسیار بیشتر بود و برخی طرح های قدیمی مجددا روی کار آمدند که با استقبال بسیاری رو به رو شدند. پس از دهه ۱۹۶۰ مد تنها به یک شکل نبود و انتخاب ها بسیار بیشتر بودند. در پوشش مردان تغییری ایجاد نشد و تنها در ۱۹۶۰ وزن پارچه هایی برای دوخت لباس آن ها استفاده میشد تغییر کرد. لباس ها اندام را نشان می دادند و شلوار های جین در این دوره مد شدند و این موضوع مدل لباس های آقایان را کاملا تغییر داد و به سبکی جدید رساند. مد مجموعه ای از ترندها می باشد که با توجه به فصل یا سال تغییر می کند.