6 اصل مهم در صنعت مد و پوشاک

ژان لانون در سال1867 و در شهر زیبای پاریس متولد شد. تنوع بالایی که در کارهای او مشاهده میشود و البته، تاسیس خانه مد و فشن پاریس او را به چهرهای فراموش نشدنی در مد و فشن فرانسه تبدیل کرد. همین مساله دلیلی شد تا کارل به پاریس برود و در آنجا علاقه خودش را به هنر پی گرفت. لباس بیانگر سن، شغل، شخصیت، علاقه و ویژگی های خاص یک فرد است. اگر لازم است از شب قبل دربارهی لباسهای فردا تصمیم بگیرید. میوچا پرادا، طراح لباس متولد میلان ایتالیا برند پرادا را برندی مشهور ساخت و محصولاتی که به بازار عرضه کرده از نظر کیفیت جنس و زیبایی ظاهری بسیار مقبول مشتریان بوده است.

اما زنان دوست دارند درباره چیزی که می خرند، تحقیق نمایند. در سال 1981 مجموعه زنان مایکل کورس را طراحی نمود و تاکنون فعالیتهای خود را با قدرت ادامه داده است. استایل شیک به نوع لباس و اکسسوی هایی برمی گردد که فرد با خلاقیت و سلیقه خود آن ها را در کنار هم قرار می دهد. مادرید شهری است که برای نقاشان بسیار الهام بخش بوده و بسیاری از نقاشان مشهور دنیا نیز در این شهر مدتی زیستهاند. وی افزود: برگزاری این رویداد در دورانی که ما بیش از هر زمان نیازمند تولید و خودکفایی هستیم بسیار تاثیر گذار خواهد بود و ایجاد انگیزه، اشتغالزایی و ارزش افزوده را در این صنعت بیشتر خواهد کرد. میوچا ابتدا وارد دانشگاه شد تا در رشته علوم سیاسی تحصیل کند و گرایشات مارکسیستی وی تا سالها مانعی محسوب میشد برای رسیدن به علاقهاش که مد و فشن بود. مایکل کورس نیز یکی دیگر از فعالان این صنعت بود که کارش را ابتدا با فروشندگی لباس شروع نمود و کم کم به طراحی مشهور تبدیل شد.

او کار خود را با طراحی چیزهای ساده مثل کلاه آغاز نمود و سعی کرد که با پس انداز پول و افزایش مهارتهایش یک بوتیک باز کند. مثل بسیاری از برندهای مشابه از دایره پوشاک فراتر رفت و عطر و ادکلن لانوین هم جزو محصولات این برند به حساب میآیند. ژان پس از اینکه با همسر ایتالیاییاش ازدواج کرد، صاحب یک دختر شد و مثل همه پدران دنیا عاشق دخترش بود. طراحان مد تلاش میکنند تا لباسی که طراحی میکنند تابعی از زیبایی و دلانگیزی باشد، آنها باید در نظر داشته باشند که هر نوع لباسی چه مخاطبی دارد و همچنین در چه موقعیتی پوشیده میشود. درآمد این ابر برند اسپانیایی در سال های اخیر، به حدود 30 میلیارد دلار رسیده است.این رقم برای شرکتی که درحوزهی فست فشن فعالیت میکند نشان دهندهی آن است که سایر کمپانیها و هلدینگهای فعال در عرصهی مد و لباس از فست فشن تا لاکچری چه نقشی را در این چرخهی مالی ایفا میکنند.

در دهه 60 میلادی بسیاری از جوانان بریتانیایی مایل بودند تا لباسهایی را که مری کوانت طراحی کرده بود به تن کنند. بخشی از جذابیت و گیرایی استایل شما به این بستگی دارد که بدانید چقدر از بدنتان در یک لباس باید پوشیده باشد و چقدر از آن میتواند دیده شود. او در حالیکه در سال 2019 از دنیا رفت، یکی از مشهورترین طراحان لباس دنیا به شمار میرفت. او در سال 2019 و در سن 91 سالگی فوت کرد. شاید علاقه او را به طراحی لباس زنانه موقعی بیشتر درک میکنیم که بدانیم در سن پنج سالگی لباس عروس مادرش را که دوباره قصد ازدواج داشت مجددا طراحی نمود. طراحی لباس دخترانه برای دخترش اولین جرقهای بود که او را به سمت انجام حرفهای این کار سوق داد. سالها بعد و در ابتدای قرن 19 میلادی اولین مجموعه لباس بچه گانه را برای دخترش طراحی کرد. مری در سال 1934 در انگلستان دیده به جهان گشود و به قدری در این صنعت پیشرفت داشت که در دهه 60 میلادی یکی از برجستهترین طراحان مد بریتانیا بود.