6 اصل مهم در صنعت مد و پوشاک

چرا که اگر به خوبی در زمینه بازاریابی آنلاین قدرتمند عمل کنید، نه تنها فروش خوبی خواهید داشت، بلکه بر خلاف یک فروشگاه فیزیکی، فروش شما به شهر و بازار محلی محدود نخواهد شد. مادرید شهری است که برای نقاشان بسیار الهام بخش بوده و بسیاری از نقاشان مشهور دنیا نیز در این شهر مدتی زیستهاند. مایکل در سال 1959 و در شهر نیویورک به دنیا آمد و در طراحی لباسهای زنانه خوب درخشید. او کار خود را با طراحی چیزهای ساده مثل کلاه آغاز نمود و سعی کرد که با پس انداز پول و افزایش مهارتهایش یک بوتیک باز کند.

ژان پس از اینکه با همسر ایتالیاییاش ازدواج کرد، صاحب یک دختر شد و مثل همه پدران دنیا عاشق دخترش بود. مثل بسیاری از برندهای مشابه از دایره پوشاک فراتر رفت و عطر و ادکلن لانوین هم جزو محصولات این برند به حساب میآیند. شنل یکی از معروفترین برندهای لباس جهان است و کارل مدیر اجرایی این برند بود. این موضوع فشار زیادی را به کارگران تولید پوشاک وارد کرده و باعث تعلیق یا بیکاری هزاران نفر از کارگران به عنوان ضعیفترین اقشار کارگری جهان شده است. به هنرمندان عرصه پوشاک که با طرحهای ابداعیشان تأثیر بهسزایی در صنعت مد در یک دوره خاص زمانی بگذارند، «طراح لباس» گفته میشود. اما باید اذعان کرد که معرفی تاریخ پوشاک ایران زمین، شناساندن پوشاک و نوع پوشاک اقوام این کشور همراه با اطلاعات به روز شده این صنعت در کنار معرفی فرهنگ غنی و پتانسیلهای سرشار موجود به راستی که جاذبهای خاص برای گردشگران داخلی و خارجی ایجاد میکند که بالطبع از انزوا خارج شدن این صنعت در کشور، جذب گردشگر و افزایش میزان خرید آنها، حفظ و توسعه فرهنگی و اقتصادی و حتی صادرات را نیز به همراه خواهد داشت.

از سویی دیگر، استایل، همان شیوهی خاص هر فرد برای بیان خودش است. برند میومیو دیگری برندی است که او تاسیس نمود و به شهرت رساند. میوچا پرادا، طراح لباس متولد میلان ایتالیا برند پرادا را برندی مشهور ساخت و محصولاتی که به بازار عرضه کرده از نظر کیفیت جنس و زیبایی ظاهری بسیار مقبول مشتریان بوده است. مایکل کورس نیز یکی دیگر از فعالان این صنعت بود که کارش را ابتدا با فروشندگی لباس شروع نمود و کم کم به طراحی مشهور تبدیل شد. در دهه 60 میلادی بسیاری از جوانان بریتانیایی مایل بودند تا لباسهایی را که مری کوانت طراحی کرده بود به تن کنند. او در حالیکه در سال 2019 از دنیا رفت، یکی از مشهورترین طراحان لباس دنیا به شمار میرفت. البته که داشتن ذوق هنری و سواد بصری کافی موجب شد تا در طراحی لباس نیز موفق ظاهر شود و در ادامه به یکی از فعالین برجسته این صنعت تبدیل شود.

شاید علاقه او را به طراحی لباس زنانه موقعی بیشتر درک میکنیم که بدانیم در سن پنج سالگی لباس عروس مادرش را که دوباره قصد ازدواج داشت مجددا طراحی نمود. اسکار ده لارنتا هنرمند اهل جمهوری دومینیکن در دوران جوانی به مادرید اسپانیا مهاجرت کرد تا بتواند علاقه جدیاش را در رشته نقاشی دنبال کند. آسیا بزرگترین تولید کننده پوشاک جهان است و در روزهای کرونایی آسیب زیادی از قرنطینه و کاهش تقاضای خرید دیده است. این ۵ صادر کننده بزرگ، ۵۴.۴ درصد از عرضه بازار پوشاک را در سراسر جهان در اختیار دارند. طراحی مد و پوشاک می تواند شغلی جذاب و پردرآمد باشد به شرط آنکه هم علم طراحی لباس و هم مهارت آن را به صورت آکادمیک آموزش بببینید و هم به کار ببندید. برند فندی دیگر برندی بود که کارل با آن همکاری کرد و در طول تمام این همکاریها لباسها، پیراهنها و محصولات دیگری را به زیبایی هرچه تمامتر طراحی نمود.