14 طراح لباس و مد معروف جهان

چارلز در ابتدا پارچه فروش بود و بعد یک خانهی مد در پاریس راهاندازی کرد؛ در واقع او کسی بود که برای اولین بار سنت خانههای مد و فشن را شروع کرد و به مردم میگفت که چه لباسی برای آنها مناسب است و بهتر است که بپوشند. یکی از نقاط قوت جواهرات این است که بازارهای کوچک و بزرگ مختلفی دارد که با توجه به سرمایه خود، میتوانید یکی از آنها را مورد هدف قرار دهید. همانگونه که فرآیند تولید پوشاک با سرعت زیادی در حال رشد است، فرآیند مصرف نیز سرعت گرفته است. صنعت مد جهانی وابسته به روندهای موجود است که در حال تغییر می باشند لذا مصرف کنندگان را به دلیل نیاز به پوشیدن جدیدترین لباس ها مشتاق نگه می دارد. در ادامه زهرا بختیاری، معاون سازمان ملی کارآفرینی و رئیس کارگروه مد و پوشاک با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد پوشاک مصرفی کشور از طریق واردات تامین میشود، گفت: برخلاف دیگر صنایع که سهم دانشآموختههای مرتبط با آن صنعت حدود ۲۲ درصد است این رقم در صنعت مد و لباس حدود ۱۲ درصد برآورد میشود، یعنی اکثر دانشآموختههای رشتههای مرتبط با طراحی لباس، مد و پوشاک در حوزههایی غیر مرتبط مشغول به کار هستند.

مجله مد شامل صد ها مقاله جذاب از جمله استایل خانم ها می باشد که برای شما مخاطبین عزیز گردآوری شده. آشنایی نزدیک با مردمان مقصد مورد نظر، آداب و رسوم، فرهنگ و سنن آنان بیشک بسیار جذاب و خاطرهای تکرار نشدنی خواهد بود. طراحان باید ابتدا هدف خود را مشخص کرده و پس از آن به ترسیم مانکن بپردازند و با شناختی که نسبت به مواد پیدا کرده اند به طراحی لباس مورد نظر بپردازند. از این طریق رویت­پذیری بیشتری پیدا کرده و می­توانند به فروش بیشتری برسند. لباسهای حاضری اهمیت بیشتری یافت و مد قابل دسترس را برای بیشتر مردان فراهم کرد. در اواسط قرن ۱۹ کراوات کاربردی گسترده یافت. جریان سادگی در پوشش مردان که از اواخر ۱۷۰۰ آغاز شده بود در سالهای ۱۸۰۰ ادامه یافت. پیشگام انگلیسی مد در سالهای ۱۸۰۰ سبک انگلیسی جدیدی را برای لباس مردان رواج داد و معتقد بود که سادگی در لباس، برازنده و شیک است.

برند فندی دیگر برندی بود که کارل با آن همکاری کرد و در طول تمام این همکاریها لباسها، پیراهنها و محصولات دیگری را به زیبایی هرچه تمامتر طراحی نمود. زیرا بر جریانهای هنری و زیبایی متمرکز بود و مستقیماً به حقوق زنان ارتباطی نداشت. به طور کلی باید این را درباره این هنرمند ذکر کرد که زیبایی شناسی بسیار عجیب و نامعمولی داشته و همین زیباشناسی خاص موجب مطرح شدن و کسب موفقیت برای وی گشته است. به طور مثال وقتی یک مد مورد استقبال و پذیرش همه افراد جامعه قرار می گیرد در صورتی که استقبال مردم مدت زمانی دوام داشته باشد یعنی مد مورد نظر شیک بودن خود را در نظر مردم حفظ کرده و زمینه فراهم است تا این مد به سوی ترند شدن سوق داده شود. ماسک های چند لایه پارچه ای به صورت طبیعی برای حفظ سلامتی فرد در محیط اطراف مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مثال با استفاده از برگ های درخت و نوع پوشش آن یک دامن را طراحی نمود. خلاقیت در طراحی و ایجاد لباس با شناخت کامل و توانایی بهره گیری از آن در طراحی و خلق لباس ایجاد می شود. در اواخر قرن چنان آزادی در مد رایج شد که بعضی مفسران از مرگ مد سخن گفتند. در ۱۸۴۶ چرخ خیاطی طراحی شد و اصلاحاتی توسط اسحاق سینگر، مخترع امریکایی، بر روی آن صورت گرفت. موردی که هر روز بسیاری از کاربران با آن مواجه میشوند. آنان شلوار را برای زنان باب کردند با این عقیده که تغییرات زنان را سلامتتر، پوشیدهتر و بیشتر برابر با مردان میکند. وی تصریح کرد:بدون شک همراهی و هماهنگی این دستگاهها و نهادها با یکدیگر به پیشبرد اهداف کلان صنعت کمک میکند و هماهنگی و انسجام لازم را شکل میدهد.