کفش ملی و تحلیل بنیادی سهم وملی : آینده ۵۰ هزار تومانی

محمدرحیم متقی ایروانی در سالهای فعالیتش از ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷ در تأسیس بیش از ۵۰ شرکت صنعتی و تجاری و بیش از ۲۵ شرکت صنعتی در زمینه تولید انواع کفش مشارکت داشت. ۳. تا سال 1339 تولید انواع مختلف کفش در مکانهایی که با این دو دهنه مغازه مجاورت داشتند، گسترش یافت و این محصولات با نام کفش ملی به بازار عرضه میشدند. سهم وملی در بازار دوم بورس بوده و در گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش قرار دارد. رئیس خانه صنعت معدن و اعضاء انجمن کفش قم اظهار داشت: حدودا 300 واحد تولید کفش زیر نظر اتحادیه فعالیت می کنند و همواره تلاش کرده اند محصولات به روز و مورد پسند مشتری را تولید کنند و تنوع محصولات قم متناسب با سلیقه مصرف کنندگان داخلی و خارجی بسیار بالاست و تولیدکنندگان دیگر از نگاه سنتی فاصله گرفته اند و خود را با شرایط بازار وفق دادهاند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علیرضا میثاقی شرکت شهرک های صنعتی استان قم هدف از ایجاد ارتباط و برگزاری جلسه رئیس خانه صنعت و معدن و انجمن کفش قم و تعدادی از فعالان خوشه کفش قم با مدیرعامل کفش ملی را کمک به رونق فروشگاه های کفش ملی و استفاده از ظرفیت کفش قم برای توسعه بازار محصولات کفش ملی و این برند خوشنام را سرمایه ملی دانست و افزود: با توجه به کیفیت و قیمت مناسب، وجود واحدهای قالبسازی، تامین مواد اولیه و زنجیره کامل تولید، استان قم در صنعت کفش رشد چشمگیری داشته و مشکلی از نظر فروش محصولات ندارد و این توان تولیدی می تواند توسط کفش ملی نیز بکارگیری شود. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، علیرضا نصیری، مدیرعامل گروه صنعتی ملی گفت: با مذاکرات و توافقات صورت گرفته، در راستای حمایت از تولید ملی، ایجاد اشتغال و حمایت از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی ملی، به نمایندگی های جدید معرفی شده از سوی شرکت کفش ملی تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد پایین و تنفس 3ماهه پرداخت خواهد شد.

این ظرفیت میتوانست خدمت بزرگی به ایجاد اشتغال و تولید ملی کند. او گالوش های وارداتی ۱۰ تومنی را توانست با ۴ تومان تولید و عرضه کند. در سال ۱۳۳۶ هجری شمسی یعنی ۶۳ سال پیش، محمد رحیم متقی ایروانی، به فکر تولید گالوش های چکسلواگی در تهران افتاد. گالوش های تو سرخ ایرانی با آستر کش باف، هنوز هم در صندوقچه های مادر بزرگ ها یافت می شود. جایی که با زلزله مهیبش، خیلی ها آن را با زلزله و باد و زیتون می شناسند. اگر از مهرآباد و اتوبان فتح به سمت سرای ملی یا پاساژ ملی در چهار راه گلوبندک بازار تهران بروید، کل مغازه ها و حجره ها، متعلق به کفش ملی است. گروه صنعتی ملی از اولین شرکتهای ایران بود که برای تمامی نیازهای خود از مواد اولیه تا صادرات و واردات و بازاریابی شرکتهای مستقلی داشت.

فرهانی تصریح کرد: انجمن کفش قم آمادگی دارد تا با بکارگیری روش های نوین بازاریابی و فروش، به رونق فروشگاه های کفش ملی کمک نموده و با استفاده از روش های تجربه شده سوددهی کفش ملی را تضمین نماید. البته باید در نظر گرفت که برای پیشنهاد ارقام جهت برآورد ارزش املاک شرکت از آگهی های مزایده ای که متعلق به اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ بوده، استفاده شده و اگر تورم این مدت نیز محاسبه شود، رقم ۵۰ هزار تومان برای هر سهم این شرکت را میتوان منصفانه دانست. یعنی هر سهم وملی اگر بیش از ۵۰ هزار تومان باشد، تعجب ندارد. اگر متر مربعی ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال باشد، بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان، ارزش دارایی کفش ملی در سرای ملی است.