کفش ملی ایران بر پای روسها

خیلی هم دوست دارد. یک نشانه هم وجود ندارد که بتوان گفت سیستم با مصرف مشکل دارد. به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، سید محسن دهنوی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، در بازدید از مجموعه گروه صنعتی ملی با تاکید بر اینکه کفش ملی اولین مجموعه اقتصادی است که وی در دوران نمایندگی ملت برای بازدید انتخاب کرده است، درباره دلایل این انتخاب گفت: بعضی نمادها در افکار عمومی مردم ایران جایگاه ویژهای دارند و قطعا یکی از این نمادها که به عنوان یک سمبل و نوستالژی قوی شناخته میشود، کفش ملی است. ملک اصلی کارخانه که واقع در کیلومتر ۱۸ جاده قدیم کرج است را میتوان به عنوان دومین دارایی بزرگ شرکت در نظر گرفت. این شرکت زمانی بیش از ۵۲ کارخانه در صنعت کفش و چرم و بیش از ۴۰۰ فروشگاه زنجیرهای کفش ملی در سطح ایران و بین ۹ تا ۱۱هزار کارگر داشت و تولیدات این شرکت به اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی، مجارستان، لهستان، رومانی و حتی اروپای غربی صادر میشدند.

نیازمند همچنین در خاطرهای از دوران اوج صنعت ایران چنین میگوید: زمانی من برای گفتوگو در مورد کارخانه ماشینسازی اراک به مســکو رفته بودم. از روزی که متن ویرایش شده کتاب را تحویلم داد ۵ سال گذشته و من هنوز این کتاب را در لپتاپم نگه داشتهام. وی ادامه داد: به هر حال خیلی خوشحال هستم افرادی اینجا مسئولیت دارند که توانایی رساندن کفش ملی به جایگاه مطلوبش را دارند.از طرفی به اینجا آمدم تا صالحی را که از دوستان من است را ملاقات کنم. به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی ملی ( کفش ملی)، سجادی در خصوص ملاقات با صالحی در مرکز ارتباطات گروه صنعتی ملی گفت: کفش ملی را یکی از گروه های موفق در صنعت کفش کشور میدانستم که البته امیدوارم خیلی زود به همان مرحله تولید برسد.من از گذشته های خیلی دوراین نشان را می شناسم و می دانم که خدمات بسیار زیادی به کشور کرده است.

شنبه 95/6/27، تهران , (اخبار رسمی): نصراله سجادی معاون ورزشی وزارت ورزش و جوانان کشورمان جهت ملاقات با منوچهر صالحی مدیرعامل گروه صنعتی ملی در محل شرکت حاضر شد. پس از آن با خرید ماشین دوخت و استفاده از پارچه های ایرانی شرکتی خارجی به نام ولکو حاضر به سرمایه گذاری و انتقال فناوری به این شرکت شد.رحیم ایروانی کارخانه ی خود را به نام کارخانه ی کفش ملی نام گذاری کرد که در آغاز 150 محصول مختف و متنوع تولید می کرد. دیگر دارایی کفش ملی ملک تجاری وصنعتی در حوالی فرودگاه مهراباد تهران به متراژ۲۵۰۰۰هزار متر مربع است که در گذشته به منظور انبار وسولههای شرکت مورد استفاده قرار میگرفته است. تا به امروز ماشینآلات این کارخانه تماماً فروختهشده است و محل کارخانهها (پارک صنعتی کفش ملی) به انبار تبدیلشده که بخشی از آن در اختیار شرکت خودروسازی سایپا است و بخش دیگر آن تبدیل به انبار کفش شده است.

شرکت کفش ملی ایران یکی از شرکتهای تولیدکننده کفش در ایران است که در سال ۱۳۳۶ توسط محمدرحیم متقی ایروانی تأسیس شد .شرکت کفش ملی پس از انقلابم مصادره و به سازمان صنایع ملی منتقل شد. با توجه به تجدید ارزیابی صنایع بسته بندیه ایران که در کیلومتر ۹ جاده فتح قرار دارد را ملاک قرار دهیم، در حال حاضر ارزش تقریبی هر متر مربع این زمین ۳.۵ میلیون تومان و در نهایت رقم کل ارزش آن حدود ۱۴۳۵ میلیارد تومان است. متراژ این زمین ۴۱۰ هزار متر مربع بوده که در حال حاضر هیچ گونه تولیدی در آن وجود ندارد! متراژ این انبار، بیست و پنج هزار متر مربع است. در داخل این زمین ۲۰۰۰ متر سوله وجود دارد که با قیمت هر متر مربع سال ۴ میلیون تومان، برآورد برای ارزش آن حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.