پلنگی طرح مورد علاقهی شما نیست؟

دولت کامبوج نیز به طور موقت مالیات را برای کارخانههای پارچه تعطیل کرده و پیشنهاد کمک هزینه دستمزد به کارگران را داده است. پس از افزایش انتقادات و فشارها برخی از برندهای لباس مانند “اچ اند ام” و “ایندیتکس” (یکی از زیر برندهای شرکت “زارا” قبول کردهاند هزینه کلی سفارشهای خود را به تولیدیهای پوشاک پرداخت کنند. طراحی مد و پوشاک می تواند شغلی جذاب و پردرآمد باشد به شرط آنکه هم علم طراحی لباس و هم مهارت آن را به صورت آکادمیک آموزش بببینید و هم به کار ببندید. در این دوره، تعدادی از خانههای مد برای توسعه دادن به الگوهای لباس خود، شروع به استخدام هنرمندان کردند. علاوه بر این، این مدل کفشها هیچ وقت از مد نمیروند و به بیشتر لباسهای مجلسی میآیند. آمازون با بهره ­گیری از ظرفیت­های هوش مصنوعی، موفق به طراحی دوربینی شده است که همچون مشاور مد و لباس برای شما اقدام می­کند و برای داشتن ظاهری آراسته بر اساس قد و وزن و داده­ هایی که به آن می­دهید، ایده­های جالبی را در اختیار شما قرار می­دهد.

سخنرانی امیرحسین جعفری در اولین همایش تخصصی خلق برند در صنعت مد، پوشاک و فشن با حضور گالری های شاخص و مزون های معتبر، با موضوع خلق برند پوشاک گردشگری و همچنین ارتباط گردشگری و پوشاک در مرکز همایش های بین المللی هتل ارم تهران در 30 فروردین 1398 انجام شد. به طوری که در میان مردم عامه نیز جای گرفت و بین تمام مردم به خصوص جوانان، ظاهر جایگاه خاصی گرفت. دانشیار دانشگاه “دلاور” بر این باور است که شرایط به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا حدود 4 تا 9 درصد از مشاغل عرصه پوشاک و پارچه در کشورهای بنگلادش، ویتنام، کامبوج و هند را از بین خواهد برد. بیش از نیمی از کل مشاغل تولیدی در بنگلادش و حدود 60 درصد مشاغل کامبوج در حوزه صنعت لباس قرار دارند و به تولید محصولات برای زنان میپردازند.

دادههای سازمان تجارت جهانی نشان میدهد که بنگلادش و ویتنام در میان چهار کشور بزرگ صادرات لباس قرار دارند. در مواقع معمول شرکت “ویجی مهتانی” و شرکایش “آمیت مهتانی” و “شاون اسلام” در سه کشور هند، بنگلادش و اردن بیش از 18 هزار کارگر داشت. بنگلادش بیش از 4 میلیون کارگر پوشاک دارد و محصولات ساخته شده از پارچه و لباس بیش از 90 درصد صادرات این کشور در سال گذشته را به خود اختصاص داده است. اگر مغازه شما در موقعیت خوبی نباشد، نمیتوان چندان به موفقیت دل خوش کرد، اما پیدا کردن یک مغازه با موقعیتی عالی و داشتن اجناسی با کیفیت و با قیمت مناسب، توجه بسیاری از مردم را به شما جلب خواهد کرد. در جامعه اغلب، مردم بر اساس نیاز خود به سمت ترندها می روند.

مقامات این شرکت مد و لباس میگویند: قرنطینه مشکلات زیادی ایجاد کرده اما تنها مسئلهای نیست که بر روی توانایی پرداخت به کارگران و کیفیت زندگی آنها تاثیر گذاشته است. مد و پوشاک اسلامی که بخشی از صنعت پوشاک به شمار میرود، برای جبران خسارات ناشی از شیوع کرونا به این صنعت، اقدامات خوبی را انجام داده است. با این حال، این بدان معناست که عمر کالا کوتاه است و تولیدکنندگان، طراحان و خرده فروشان را ملزم به رعایت برنامه های دقیق تولید و در نظر گرفتن مهلت توزیع می کند. مدیر عامل شرکت پوشاک “اسپرو” در بنگلادش گفت: دولت بسته محرک سخاوتمندانهای را برای کمک به پرداخت دستمزد کارگران، وام با بازپرداخت بلند مدت و نرخ بهره بسیار مناسب به صنایع این عرصه ارائه میدهد. در این مقاله 20 طراح لباس مشهور را به طور خلاصه معرفی نمودیم. البته که داشتن ذوق هنری و سواد بصری کافی موجب شد تا در طراحی لباس نیز موفق ظاهر شود و در ادامه به یکی از فعالین برجسته این صنعت تبدیل شود.