پلنگی طرح مورد علاقهی شما نیست؟

اوت کوتور که در اصل یک کلمهی فرانسوی است، در اصطلاح به دوخت بسیار سطح بالا گفته میشود. اوت کوتور در صنعت مد و فشن به مجموعه خاصی از لباسها گفته میشود که توسط خیاط های بسیار زبردست و ماهر دوخته می شوند. به طور مثال دامن های پلیسه ای هنوز طرفداران خود را دارند و نه تنها از چرخه مد خارج نشده اند بلکه هر روز در دوخت لباس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه این سروی س­ها مفید هستند، اما پیش ­بینی روندهای کلی و مدیریت زنجیره تامین، دو مورد از پول­سازترین زمینه­ های کاربرد AI هستند. به عبارت ساده تر میزان استقبال مردم از یک ترند است که معلوم می کند ترند به مرحله مد می رسد یا نمی رسد. طرح پلنگی خیلی ساده هر استایلی را گرانقیمتتر و خاصتر نشان میدهد.

در دنیای مد طراحی داخلی، برخی از ترند ها سال ها محبوبیت خود را حفظ می کنند، بنابراین با اضافه کردن رنگ ها، بافت ها و جزئیات به این ترند های محبوب، ترندهای جدید شکل می گیرد. ست کردن چند تکه لباس طرحدار در یک استایل، میتواند پر از ریزهکاری و نیازمند ترفندهای حرفهای باشد، اما لازم نیست برای ست کردن طرحها حتما یک استایلیست حرفهای باشید؛ کافیست از یکی از دو راه زیر بروید. وقتی یک مد به ترند تبدیل می شود افراد علاقمند و پیگیر مد می توانند بخشی از جامعه مد باشند. صنعت مد دیگر به دلیل افزایش فرصت های خرده فروشی از طریق تجارت الکترونیکی تنها به فروشگاه های خرده فروشی وابسته نیست. همچنین مصرف گرایی یک الگوی اشتباه در زندگی بسیاری از افراد است که یکی دیگر از پیامدهای پیروی از ترندها به شمار میآید.

انواع دیگر نرم ­افزارهایی هم ظهور کرده­اند که قابل ذکر هستند. این بخش از بازار، که توسط طراحان و مدل های مد تبلیغ می شود از جمله قابل مشاهده ترین موارد است. در پاسخ باید گفت که ترند های طراحی داخلی نیز در هر فصل به شکل چشمگیر و قابل توجهی تغییر نمی کنند. صنعت مد و پوشاک زنانه از این نظر پویا است که گرایش ها و سبک های مد به طور مداوم تغییر می کنند. از اوت کوتور به معنی دوخت سفارشی یا خیاطی قراردادی نیز نام برده می شود. عصر مدرن، از صنعت مد برای بشر رونمایی کرد در صورتی که تا اواسط قرن ۱۹ اکثر لباس ها به صورت سفارشی دوخته می شدند. عینک های مینیاتوری یکی از اکسسوری هایی بود که در مجموعه ترندهای ۲۰۱۸ به چشم می خورد.

برند های بزرگ صنعت پوشاک و اکسسوری هر ساله در طی برگزاری فشن شوها، با یکدیگر رقابت می کنند. هر فرد باید سبک خود را پیدا و انتخاب کند تا بتواند با دیگران متفاوت باشد، بنابراین با مد پیش می رود چون در هر دوره مد متفاوت می باشد و اغلب با شخصیت ها وسلایق متفاوت افرادی سازگار است. لباس و پوشاک، به عنوان پوشش، علاوه بر نیاز زیستی، یک هنجار اجتماعی است؛ بنابراین می توان گفت که لباس و پوشاک، یک نیاز اساسی است و مد، نمایش این نیاز به شکل های مختلف در زمان های متفاوت است. یعنی شروع روند جدیدی در حوزه مد که در یک بازه زمانی خاص، به معرض نمایش در می آید و به خاطر همین دیده شدن های مداوم اغلب استقبال فراوانی از آن می شود. همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم به هر چیزی که در یک بازه زمانی خاص قرار است که در روند مد قرار بگیرد، ترند می گویند.