پلنگی طرح مورد علاقهی شما نیست؟

صنعت مُد و لباس به تاکید این کارشناسان باید از گرفتاریها و روزمرگیها رهانید و با آیندهنگری مناسب و حمایتهای لازم به سمت توسعه و پیشرفت سوق داد. حرفهای شدن در هر زمینهای علاوه بر تمرین، وابسته به آموزش مناسب است. در این مرحله نیز وجود ماشین آلات هوشمند، منجر به اتوماسیونی شدن خطوط مونتاژ در تولید لباس شد. اگر بخواهیم از تولید ابتدایی پارچه تا قبل از قرن هجدهم چشم پوشی کنیم، به ظهور اتوماسیون نخ ریسی و بافت پشم و پنبه و سایر الیاف طبیعی در قرن هجدهم می رسیم که این امور با گسترش انقلاب صنعتی در قرن نوزدهم، توسط ماشین آلات مختلف، خودکار و بسیار پرسرعت شد. صنعت پوشاک که در آن به تولید لباس و پوشاک، و صنعت مد که در آن به فروش و تجارت لباس و موارد دیگر پرداخته می شد؛ اما در دهۀ ۱۹۷۰، مرزهای بین این دو صنعت تقربیا با هم یکی شدند و در صنعت مد، علاوه بر فروش و نمایش لباس، طراحی لباس و دوخت و به نوعی، تولید لباس هم جای گرفت؛ به طوری که با ورود به قرون بیستم و با ظهور فناوری های جدید، مانند چرخ خیاطی و سیستم های تولید کارخانه و افزایش و گسترش فروش های خرده فروشی در قالب فروشگاه های بزرگ ،که همگی ساخته و پرداخته شده صنعت مد بودند، صنعت پوشاک، مطیع صنعت مد شد و تولیدات انبوه و سفارشی پوشاک، مطابق با سلیقه ها و زمان و مکان شکل گرفت.

روزانه افراد مختلفی با انواع لباس های گوناگون را در محیط پیرامون خود مشاهده می کنیم. روزانه هزاران نفر برای خرید پوشاک زنانه، مردانه و بچه گانه راهی شهر تهران می شوند و برای خرید عمده لباس به فروشگاه های مد و پوشاک سر می زنند. طراحی لباس می تواند بنا به فرهنگ، مذهب، جغرافیا و … همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند. طول دوره طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته از ۶ ماه تا یکسال متغیر می باشد.هنرجو پس از گذراندن سطح مقدماتی موفق به اخذ مدرک طراحی لباس مقدماتی از مجتمع فنی تهران می گردد و وارد سطح پیشرفته طراحی لباس می شود. در طول این دوره، مد و فشن صرفا همان مدل لباس بود که منحصرا برای افراد طراحی و دوخته میشد.

دوره هایی که در آن می توانید در منزل خود به صورت مجازی آموزش های لازم را کسب کرده، در تمام طول کلاس سوال های خودتون را از استاد پرسیده، پروژه ها و تمرین ها را در منزل انجام داده و به راحتی با استاد و سایر همدوره ای ها به اشتراک بگذارید. می توان گفت که کشور آمریکا، یکی از بزرگ ترین صاحبان صنعت مد بوده و این روند نیز ادامه داشته، اما با رواج پیدا کردن تولید پوشاک در خارج از آمریکا، کشورهای دیگر نیز راه خود را به این صنعت باز کرده اند. مد و پوشاک مفهومی است که در عصر مدرن بسیار پررنگ شده است زیرا پوشاک اغلب در کشوری طراحی می شود و در کشور دیگر تولید می گردد و در سراسر جهان به فروش می رسد. برخلاف مدل سریع، مدل آهسته رفتار خرید آگاهانه ای را ترویج می کند و مشتریان را ترغیب می کند تا از موادی که برای ایجاد ظاهر خود استفاده می کنند، بیشتر آگاه باشند.

در سرویس مد و پوشاک ستاره میتوانید جدیدترین و بروزترین مدلهای لباس، کیف و کفش و هر آنچه که برای آراسته کردن ظاهر خود به آن نیاز دارید را مشاهده کنید. این دپارتمان با استفاده از جدیدترین متد آموزشی دنیا و با حضور اساتید حرفه ای و برنامه ریزی آموزشی متفاوت و دقیق ، دوره های طراحی لباس را به صورت کاربردی و مهارتی برگزار می کند. این طوری علاوه بر استفاده از کلی امکانات بی نظیر در وقت و هزینه، صرفه جویی چشمگیری می کنید. در واقع یک شلوار نخی کامل نمیتواند فرم جذب خوبی روی بدن به خود بگیرد.