نمایشگاه تخصصی پوشاک،طراحی، مد

این پلتفرم فرایند هزینه ­بر و زمان­گیر پیدا کردن یک پوشاک فیت را با به کار گیری اجزای اساسی طراحی، همچون طراحی دو بعدی اولیه و الگوهای فنی، به یک مدل­سازی 3 بعدی تبدیل می­کند که به صورت آنی قابل تغییر و شخصی­سازی است. حتی میتوانید بند کیف را به صورت یک طرفه و کج بیندازید تا آزادی بیشتری داشته باشید. این استارت آپ ها تاکنون روابط سنتی میان مشتریان و برندها را تغییر و مرزهای روشهای سنتی فکر کردن به مد را توسعه دادهاند. او، بهرهگیری از تجربیات سایر کشورها ازجمله ترکیه که توانست با توسعه صنعت پوشاک خود در جهان، شناخته شود را بهعنوان یک راهکار پیشنهاد داد و گفت: امروز تعدادی از شرکتهای ایرانی از استادان ترکیه استفاده میکنند و به شیوه استادکاری، سطح تولیدات خود را بالا بردهاند. زارا خود دارای زیرمجموعه هایی مطرحی نظیر: ماسیمو دوتی، برشکا و پول اند بیر است. در همین راستا باید آموزش ها و کارگاه هایی به روز برای انتقال دانش و اطلاعات وجود داشته باشند.

در همین راستا باید به ظرفیت کشورهای همسایه توجه ویژه ای داشته باشیم. برخی از کشورها، لباس ملی دارند و این موضوع در هندوستان، پاکستان و کشورهای عربی نیز صدق میکند. این ۵ صادر کننده بزرگ، ۵۴.۴ درصد از عرضه بازار پوشاک را در سراسر جهان در اختیار دارند. آلمان بزرگترین بازار فروش برای این برند است و ۱۷ درصد از کل فروش آن را تامین کرده است. در بازار بینالمللی نیز ۱۲ درصد از فروش آن در آمریکا و ۵ درصد در چین تامین میشود. بیشتر شعبههای این شرکت در آمریکا فعال است و ۲۶.۷ میلیارد دلار از درآمد آن از همین منطقه تامین شده است. در صورتی که بزرگترین کمپانیهای فعال در صنعت فشن، اروپایی و آمریکایی هستند، چین بزرگترین صادرکننده پوشاک در جهان است.

پایگاه خبری فشنیونایتد درباره شرکتهای فعال در صنعت مد چنین مینویسد: «برای تغذیه بازار بزرگ ۳ هزار میلیارد دلاری، هر روز شرکتهای بیشتری به این بازار وارد میشوند. هند با ۳۸.۷ میلیارد دلار، در جایگاه دومین صادرکننده بزرگ قرار گرفته و بعد از آن نیز ایتالیا با ۳۲.۷ میلیارد دلار قرار دارد. اگرچه این سروی س­ها مفید هستند، اما پیش ­بینی روندهای کلی و مدیریت زنجیره تامین، دو مورد از پول­سازترین زمینه­ های کاربرد AI هستند. هر ساله مقادیر زیادی مواد شیمیایی و حشره کش ها جهت رفع آفت از مزارع پنبه مورد استفاده قرار می گیرد و همین امر زمینه را برای ورود انواع مواد سمی و خطرناک به آب و خاک فراهم می سازد. همهی این موارد مثالی از مد و فشن در زندگی ما هستند. اگرچه تکنولوژی های اطراف ما مدام در حال ظهور و تکامل هستند ولی این چند گرایش برتر تکنولوژی در ۲۰۲۱ توانایی بالقوه شغلی فعلی برای آینده قابل پیش بینی را ارائه می دهند.

در سراسر جهان، تنها چند بازیگر بزرگ در صنعت مد بازی میکنند. در حال حاضر، صنعت مد، به خصوص بخش مرتبط با تولید پوشاک که در دید عموم، غالبا یکی هستند، یکی از بزرگ ترین صنایع جهان است. البته ۳۶.۵ درصد از این میزان، به تنهایی در سیطره چین است. انگلستان ۸ درصد، فرانسه ۶.۵ درصد و سوئد نیز ۴.۵ درصد از باقی بازار این برند را در اروپا تشکیل میدهد. کار طراح الگو بسیار دقیق و پر زحمت است، تناسب پوشاک کامل شده در واقع به دقت آنها بستگی دارد، آنها پس از اطمینان از ابعاد اولیه یک نمونه از لباس میسازند تا روی تن یک مدل واقعی تست شود و از درست بودن اندازه و ابعاد آن در عمل هم مطمئن شوند. در بازار منسوجات و پوشاک نیز در سال ۲۰۰۰، ۲۶.۵ میلیون نفر کار میکردند. در سال ۲۰۱۵، ۳۰.۶ میلیارد دلار گردش مالی داشته و بزرگی بازار آن به حدود ۱۰۵ میلیارد دلار میرسد.