مد و پوشاک

اما بالاخره تصمیم جدی خود را گرفت و با رفتن به سمت صنعت مد توانست ثروت هنگفتی نیز به دست آورد. برخی از لباسها نگهداریهای خاصی میخواهند؛ مثل یک لباس سفید یا شیری خیلی درخشان که لازم است همیشه خشکشویی شود یا یک بلوز ظریف زنانه با سنگدوزیهای خاص که لازم است همیشه با دست شسته شود. او در سپتامبر سال 1933 به دنیا آمد، هنگامیکه نازیها در آلمان حکمرانی میکردند و طبیعتا توجه خاصی به مد نداشتند. کشور آلمان اگرچه کشوری نیست که به عنوان مهد این صنعت شناخته شود اما زادگاه هنرمندان بزرگی بوده است که در این صنعت نامی به هم زدهاند. علاوه بر مد، نقاشی، کاریکاتور و عکاسی هم در دایره علایق وی قرار داشتند. مثل بسیاری از برندهای مشابه از دایره پوشاک فراتر رفت و عطر و ادکلن لانوین هم جزو محصولات این برند به حساب میآیند.

تقاضا برای خرید لباس در جهان به دلیل قرنطینه و بسته شدن مراکز خرید کاهش یافته،برندهای بزرگ و معتبر لباس در بریتانیا و آمریکا در حال کنسل کردن محمولههای بزرگ سفارش خود هستند و تخفیفهای کلان از ضعیفترین زنجیرههای تامین یعنی تولیدیهای لباس میگیرند. این امر با ایجاد یک زنجیره تامین پایدار تر و اخلاقی تر که استفاده از منابع تولید داخلی و عمر طولانی محصول را برجسته می کند، معرفی می شود. از کمپین “کارگران پست برچسب” که به حمایت از کارگران بخش پوشاک ایجاد شده در این باره گفت: سالهاست که برندها با تولید در کشورهایی با کارگران ارزان و بدون سیستم تامین اجتماعی امپراطوریهای بزرگی در مدلهای اقتصادی ایجاد کردهاند. آسیا بزرگترین تولید کننده پوشاک جهان است و در روزهای کرونایی آسیب زیادی از قرنطینه و کاهش تقاضای خرید دیده است. مدیر عامل شرکت پوشاک “اسپرو” در بنگلادش گفت: دولت بسته محرک سخاوتمندانهای را برای کمک به پرداخت دستمزد کارگران، وام با بازپرداخت بلند مدت و نرخ بهره بسیار مناسب به صنایع این عرصه ارائه میدهد.

پیروی از ترندها برای اهالی فشن می تواند یک نقطه قوت محسوب شود، به این صورت که وی را فردی مطلع از آخرین اخبار و ترندها نشان میدهد. برخی از درس های این رشته، ترکیبی از تئوری و عملی (مانند نقاشی، طراحی و عکاسی) هستند ،که برای رشته ی طراحی لباس ایده آل به شمار می روند. در سال 1981 مجموعه زنان مایکل کورس را طراحی نمود و تاکنون فعالیتهای خود را با قدرت ادامه داده است. تصمیم گیری درباره زمینه کاری فروشگاه به شما کمک می کند تا محصولات خود را انتخاب نمایید و براساس نوع مشتریان بالقوه ای که می خواهید محصولات خود را به آنها بفروشید، یک طرح تجاری دقیق و حساب شده تدوین نمایید.

طراحی و تولید لباس عروس از این جهت خاص و جالب است چرا که بسیاری از خانمهای جوان دوست دارند بهترین لباس عروس را برای خود بگیرند و سعی میکنند پول زیادی بابت آن پرداخت کنند چرا که بر این عقیده هستند که پوشیدن آن تنها یک بار در زندگی رخ میدهد و به همین دلیل حاضر هستند گرانترین لباس عروس را با توجه به بودجه خود بخرند. در دهه 60 میلادی بسیاری از جوانان بریتانیایی مایل بودند تا لباسهایی را که مری کوانت طراحی کرده بود به تن کنند. مواد بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی، فرصت خوبی را در اختیار دنیای مد و لباس قرار می­دهد تا محصولاتی به مراتب زیباتر و ظریف­ تر و جذاب­ تر را در اختیار مشتریان قرار داد. کارل لاگرفلد طراح لباس معروف آلمانی است. برند فندی دیگر برندی بود که کارل با آن همکاری کرد و در طول تمام این همکاریها لباسها، پیراهنها و محصولات دیگری را به زیبایی هرچه تمامتر طراحی نمود.