مجلس با تحقیق و تفحص از کفش ملی موافقت کرد – ایرنا

از هتل تا ادارهای که باید میرفتیم ۱۰ دقیقه راه بود. او به همین ترتیب خیامی را برای وارد کردن صنعت خودروسازی به ایران چند بار به آلمان و انگلستان فرستاد تا در نهایت، کارخانه ایران ناسیونال را که به ایران خودروی فعلی تبدیل شده است، با سرمایه 2 میلیون تومانی خیامی و وامی که نیازمند از دولت در اختیارش گذاشت، به راه انداخت. او سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) را با 21 کارمند در ساختمانی در خیابان طالقانی راهاندازی کرده بود که در آن سالها محصول فعالیتهای سازمان گسترش تأسیس چهار کارخانه ماشینسازی اراک، ماشینسازی تبریز، تراکتورسازی تبریز و آلومینیوم اراک بود. رحیم ایروانی با خرید تعداد زیادی از خانههای مهرآباد، کارخانه خود را گسترش داد. علیمحمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ در گفتوگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در خصوص قدیمی ترین ساختمان کفش ملی ، گفت: شهرداری اقدامات اولیه این ساختمان را انجام داده است، اما مالک هنوز اقدامی انجام نداده است.

کفش ملی زمانی برند مطرح ایرانیان بود.یادمه کودک که بودیم فقط کفش ملی و بعد وین و بلا را جهت خرید انتخاب می کردیم.وین و بلا که تعطیل شده کفش ملی هم که تبدیل به انبار ضایعات شده.واقعا با مصادره صنایع موفقمون چه خدمتی به اونها کردیم؟ به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، علیرضا نصیری، مدیرعامل گروه صنعتی ملی گفت: با مذاکرات و توافقات صورت گرفته، در راستای حمایت از تولید ملی، ایجاد اشتغال و حمایت از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی ملی، به نمایندگی های جدید معرفی شده از سوی شرکت کفش ملی تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد پایین و تنفس 3ماهه پرداخت خواهد شد. به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری دانشجو اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، سید محسن دهنوی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، در بازدید از مجموعه گروه صنعتی ملی با تاکید بر اینکه کفش ملی اولین مجموعه اقتصادی است که وی در دوران نمایندگی ملت برای بازدید انتخاب کرده است، درباره دلایل این انتخاب گفت: بعضی نمادها در افکار عمومی مردم ایران جایگاه ویژهای دارند و قطعا یکی از این نمادها که به عنوان یک سمبل و نوستالژی قوی شناخته میشود، کفش ملی است.

فرهانی تصریح کرد: انجمن کفش قم آمادگی دارد تا با بکارگیری روش های نوین بازاریابی و فروش، به رونق فروشگاه های کفش ملی کمک نموده و با استفاده از روش های تجربه شده سوددهی کفش ملی را تضمین نماید. سخنگوی کمیسیون اقتصادی خاطرنشان کرد: بررسی آیین نامه های اداری و استخدامی و چگونگی بکارگیری و قطع همکاری با افراد و بررسی وضعیت اموال و مستغلات آتیه صبا و شرکتهای زیر مجموعه از جمله کفش ملی نیز در این تحقیق و تفحص گنجانده شده است. این کارخانه با آن نام و آوازه و ظرفیتی که داشت، می توانست نقش بسزایی در سودآوری برای بازنشستگان و همچنین خدمت به تولید کشور داشته باشد. ۳. تا سال 1339 تولید انواع مختلف کفش در مکانهایی که با این دو دهنه مغازه مجاورت داشتند، گسترش یافت و این محصولات با نام کفش ملی به بازار عرضه میشدند.

با شروع صادرات کفش ملی به خارج از مرزهای ایران، یکی از افتخارات کفش ملی که در آن زمان تأمین یکپارچه کفشهای ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی بود، رقم خورد. ضرورت دارد مشخص شود که چرا این دارایی های مطرح و مهم بازنشستگان، مورد بی توجهی قرار گرفته و چه افرادی و چه سیاست هایی باعث بوجود آمدن چنین وضعیتی برای شرکتهایی همچون کفش ملی شده اند. اما چرا این داراییهای مطرح و مهم بازنشستگان، مورد بی توجهی قرار گرفته و چه افرادی و چه سیاست سبب بوجود آمدن چنین وضعیتی برای شرکتهایی همچون کفش ملی شدهاند. مقتدایی ادامه داد: شرکت کفش ملی از زیر مجموعه های این هلدینگ است که روزگاری ۱۲ هزار نفر در آن کار می کردند و امروز فقط یک تابلو دارد و زمین را فروختهاند. تا به امروز ماشینآلات این کارخانه تماماً فروخته و محل کارخانهها (پارک صنعتی کفش ملی) به انبار تبدیل شده است.