كارايي صنعت مد و پوشاك در چيست؟

تنوع بالایی که در کارهای او مشاهده میشود و البته، تاسیس خانه مد و فشن پاریس او را به چهرهای فراموش نشدنی در مد و فشن فرانسه تبدیل کرد. ژان لانون کسی بود که اولین خانه مد و فشن را در کشور فرانسه و به شیوهای مدرن طراحی کرد و ساخت. امروزه تقسیم کار در برندهای مختلف امری طبیعی است، با این حال در عرصه مد و به ویژه طراحی لباس شما تنها هستید. طراحی لباس دخترانه برای دخترش اولین جرقهای بود که او را به سمت انجام حرفهای این کار سوق داد. سالها بعد و در ابتدای قرن 19 میلادی اولین مجموعه لباس بچه گانه را برای دخترش طراحی کرد. ژان پس از اینکه با همسر ایتالیاییاش ازدواج کرد، صاحب یک دختر شد و مثل همه پدران دنیا عاشق دخترش بود. کلاه شاپو بگذارید، یک نیم بوت چرم جسورانه انتخاب کنید، قواعد مد را به هم بریزید و یک استایل خاص و جذاب بسازید.

شرکتی که در سال 1974 به ثبت رسید و صاحب آن یعنی جورجو آرمانی در سال 2000 و در ابتدای سدهی جدید میلادی به عنوان موفقترین و مشهورترین طراح مد جهان شناخته شد. بله حدس شما درست است، طراح لباس آدرین هپبورن همان کسی است که میخواهیم در این بخش معرفیاش کنیم: اوبر دو ژیوانشی. اوبر در یک خانواده اشرافی و ثروتمند به دنیا آمد و زمان و پول کافی را در اختیار داشت تا وارد صنعت مد و پوشاک شده و تماما خودش را غرق در این کار کند. طراحی مد متأثر از نگرشهای اجتماعی، فرهنگها و جوامع مختلف بوده و به اندازهٔ همین تفاوتها دارای تنوع بالایی است. البته ترند در حوزه های مختلف می تواند تداعی کننده معانی مختلف باشد اما تمامی این معانی به همه گیر بودن یا فراگیر شدن در آینده نزدیک اشاره می کند. این دو اصطلاح در حوزه طراحی لباس مورد استفاده قرار می گیرند.

او نبود متخصص در حوزه طراحی لباس را موردتوجه قرار داد و خواستار توجه جدی به این مساله شد. یکی از مهمترین بخشهای پوشاک لباس مجلسی مردان، کروات و پاپیون است که توجه زیادی به آنها میشود. همچنین سبکی که هر فرد برای زندگی خود در نظر می گیرد، در حالی که این سبک با توجه به شرایط متغییر است. برای مثال، در آثار او اکثر اقات زیپ جایگاه مهمی دارد و بخشی از زیبایی پوشاک را بر عهده میگیرد. وقتی که متوجه میشویم این برند سالانه بیش از 1 بیلیون دلار فروش دارد به خوبی متوجه جایگاه آن در جهان مد و فشن میشویم.

تصاویر نقاشی شده به مشتریها نشان داده میشدند که بسیار ارزانتر از نمونه واقعی لباس تولید شده در کارگاه بودند، در صورتی که مشتریها یکی از طراحیهای آنان را میپسندیدند آن لباس را سفارش میدادند و خانهٔ مد از این طریق صاحب درآمد میشد. ترافیک بالا و خروجی کلان سبب میشود که تصور کنیم عکاسی مد به طور کلی رسانهایست که تولید زیادی دارد بدون آنکه ارزشی به دنیای واقعی اضافه کند. تولید کیف و کفش و البسه­ای در برابر دماهای خیلی کم یا خیلی بالا مقاوم باشد و امکان استفاده چند کاربردی را بنا به اقلیم مصرف­ کننده، در اختیارش قرار دهد. را اطلاع دهد. یا جوراب­های هوشمند Hexoskin که ضربان قلب و دمای کاربر، تعداد قدم ­ها، مصرف کالری و .. را اندازه­ گیری می­کنند. این مرد بلند پرواز و جاه طلب خودش را وقف طراحی مد نکرد و تاسیس هتل در شهرهایی مثل دوحه یا میلان نیز بخش دیگری از اوقات وی را به خود اختصاص داده است.