ظهور و بروز تکنولوژی های جدید در صنعت مد و پوشاک – روزمرگی کدرها

در سومین جایگاه، کمپانی فرانسوی LVMH ایستاده است که درآمد آن در سال ۲۰۱۵، ۴۰.۷ میلیارد دلار بوده است. مدیرعامل لوئی ویتون اکنون ثروتمندترین فرد اروپا و سومین فرد ثروتمند جهان است. ارزش صنعت مد زنانه ۶۲۱ میلیارد دلار است و مد مردانه نیز، ۴۰۲ میلیارد دلار ارزش دارد. در واقع یک شلوار باید یا مناسب کفشهای تخت زنانه باشد یا کفشهای پاشنه بلند. نمایشگاه مذکور که با نظارت اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران و توسط شرکت سامع پادنوین برگزار گردید گروههای کالایی پوشاک زنانه، پوشاک مردانه، پوشاک بچه گانه، پارچه و لوازم و قطعات وابسته را در برمیگیرد و دهها شرکت و واحد تولیدی، برترین تولیدات پوشاک، شامل انواع پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه تولیدات خود را در قالب طرحها و رنگهای گوناگون ارائه دادند. یکی از این ابزارها، فناوری اطلاعات و ارتباطات است که به نظر می رسد، آینده صنعت فشن، بر بال های طلایی فناوری اطلاعات و دنیای دیجیتالی استوار باشد.

البته ۳۶.۵ درصد از این میزان، به تنهایی در سیطره چین است. البته اطلاع و آگاهی از ترندها به طراحان لباس و پوشاک برای طراحی های خود کمک می کند. این آمار و ارقام باعث شده طراحی لباس و فشن، جایگاه ویژهای در صنعت بسیاری از کشورها پیدا کند. همچنین «زهرا بختیاری» معاون سازمان ملی کارآفرینی و رییس کارگروه مد و پوشاک در این نشست افزود: با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد پوشاک مصرفی کشور بوسیله واردات تأمین میشود، گفت: برخلاف دیگر صنایع که سهم دانشآموختههای مرتبط با آن صنعت حدود ۲۲ درصد است این رقم در صنعت مد و لباس حدود ۱۲ درصد برآورد میشود و در واقع اکثر دانشآموختههای رشتههای مرتبط با طراحی لباس، مد و پوشاک درحوزههایی غیر مرتبط به کار مشغول شده اند و این میزان جدایی صنعت از دانشگاه یکی از دغدغههای اصلی صنعت مد و لباس به شمار میآید و لازم است برای آن تدبیر شود.

این کار کمک میکند به راحتی تشخیص دهید کدام مدل لباس با آنچه که از قبل دارید همخوانی خوبی دارد و همچنین به شما یادآوری میکند که کدام مدلها را هیچ گاه نمیپوشید. لوئی- ویتون ۷۵ زیرمجموعه دارد که سفورا، بولگاریو دیور از جمله آنها محسوب میشود. در بازار بینالمللی نیز ۱۲ درصد از فروش آن در آمریکا و ۵ درصد در چین تامین میشود. آلمان بزرگترین بازار فروش برای این برند است و ۱۷ درصد از کل فروش آن را تامین کرده است. چهارمین شرکت بزرگ، آمریکایی است. به گزارش خبرگزاری مهر، فراخوان چهارمین جشنواره مد و لباس استان فارس و یکصد و شانزدهمین جشنواره سراسری مد و لباس با موضوع “ایران ۱۴۰۴؛ آیندهنگری در صنعت طراحی پوشاک” از درگاه شبکههای اجتماعی منتشر شد. همیشه به توصیههای شستوشوی روی تگ لباس توجه کنید و اگر فکر میکنید حوصلهی رعایت آنها را ندارید، قید آن لباس را بزنید. برند Hermes که یک برند لوکس در فرانسه است، در جایگاه ششم قرار گرفته است و ارزش بازار آن در جهان، ۳۷ میلیارد دلار است.

بازار TJX در سال ۲۰۱۵، ۵۴.۵ میلیارد دلار ارزش داشته و فروش سالانه آن نیز ۳۰.۹ میلیارد دلار بوده است. بیشتر شعبههای این شرکت در آمریکا فعال است و ۲۶.۷ میلیارد دلار از درآمد آن از همین منطقه تامین شده است. در ادامه جلسه کامبیز معتمد وزیری رییس مرکز امور اصناف و بازرگانان و دبیر هیأت عالی نظارت بیان کرد: به طور کلی برگزاری هر نمایشگاه نشان دهنده پویایی آن رسته است. اگر لازم است از شب قبل دربارهی لباسهای فردا تصمیم بگیرید. در اواسط قرن بیستم، لباسهای فشن شروع به تولید انبوه کردند، بخش تولید عمده افزایش پیدا کرد و مردم انتخابهای بیشتری در خرید لباس داشتند.