صنعت مد و پوشاک در جهان

بخشی از جذابیت و گیرایی استایل شما به این بستگی دارد که بدانید چقدر از بدنتان در یک لباس باید پوشیده باشد و چقدر از آن میتواند دیده شود. مدام جنس کفش میتواند در فصل سرما پاها را گرم نگه داشته و از طرفی مانع از تعرق زیاد و بروز حساسیت در آن نشود؟ افشین کلاهی، رئیس کمیسیون کسبوکارهای دانشبنیان اتاق ایران تشکیل کمیتهای از سوی کمیسیون دانشبنیان اتاق ایران با حضور متولیان این صنعت را قدمی در راستای شناسایی مشکلات و دغدغههای صنعت مد و پوشاک کشور دانست و یادآور شد: اتاق ایران با توجه به حضور نمایندگانش در کمیسیونها و مجامع مختلف دولت و مجلس میتواند پیگیر مطالبات و خواستههای صنایع مختلف باشد. در ادامه زهرا بختیاری، معاون سازمان ملی کارآفرینی و رئیس کارگروه مد و پوشاک با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد پوشاک مصرفی کشور از طریق واردات تامین میشود، گفت: برخلاف دیگر صنایع که سهم دانشآموختههای مرتبط با آن صنعت حدود ۲۲ درصد است این رقم در صنعت مد و لباس حدود ۱۲ درصد برآورد میشود، یعنی اکثر دانشآموختههای رشتههای مرتبط با طراحی لباس، مد و پوشاک در حوزههایی غیر مرتبط مشغول به کار هستند.

طراحی اهداف و چشمانداز بلندمدت برای صنعت پوشاک کشور که بهعنوان صنعت خلاق شناخته میشود یکی از مهمترین نکاتی بود که رئیس کمیسیون کسبوکارهای دانشبنیان اتاق ایران به آن اشاره کرد. با ما همراه باشید، در ادامه مقاله به نمونه هایی از ترند و مد در طول چند سال اخیر از جمله سال های ۲۰۲۱-۲۰۱۸ اشاره می کنیم. از آنجایی که صنعت مد و فشن یکی از صنایع آلوده و خطرناک برای محیط زیست است، برخی از برندهای فشن به دنبال راهی برای حفاظت از محیط زیست هستند و مد پایدار به همین دلیل به وجود آمده است. برندهای معروف و مشهور مد در سراسر جهان و استارتاپ های محلی مد، همگی به لطف فناوری ها و استراتژی های در حال پیشرفت هدف گیری مستمر مشتریان، از پتانسیل دستیابی به درآمدهای کلان برخوردار شده اند.

طبق گزارشات، گردش مالی بازار جهانی فشن به حدود سه هزار میلیارد دلار رسیده است که دو درصد از کل تولید ناخالص در جهان را شامل میشود. بهترین برندهای پوشاک ورزشی نیز در سرتاسر جهان میکوشند تا از این بازار بزرگ بیبهره نمانند. در بازار محصولات پوشاک شاهد حضور برندهای بسیار زیاد داخلی و خارجی هستیم. محصولات این چنینی که طرفداران زیادی داشته و بسیار از شرکتها برای کسب سود وارد بازار تولیدی آنها شدهاند، نیاز به بررسیها و دقت زیادی در خرید خواهند داشت. پیش از خرید و انتخاب یک مانتوی خوب و مناسب باید به نکاتی توجه کنید، به طور مثال ؛ قد و استایل شخص، محیطی که تصمیم دارید مانتو مورد نظر را استفاده کنید، سبک و مدل مانتو و هماهنگی اش با لباسهای دیگرتان، مقدار مبلغی را که تصمیم دارید برای خرید مانتو هزینه کنید،نوع و جنس پارچه ی مناسب فصلی که تصمیم دارید از مانتو استفاده کنید.

پوشیدن گن، لباس زیر و سوتین مناسب باعث میشود لباس فرم واقعی خودش را روی تن شما نشان بدهد. این آمار و ارقام باعث شده طراحی لباس و فشن، جایگاه ویژهای در صنعت بسیاری از کشورها پیدا کند. اینکه نقطه سرآغاز پیوند خوردن لباسهای ورزشی و دنیای مد و فشن کجا بود و این مسیر چگونه طی شد موضوعی است که تابهحال بسیار به آن پرداخته شدهاست و دیگر بسیاری از افراد با واژه athleisure و sportluxe آشنایی دارند. در این دوره لباس جوانان کاملا منحصر به فرد و متفاوت از افراد مسن بود. اگر در اتاق پرو از لباسی خوشتان نیامد به این هم فکر کنید که شاید فقط با چیزی که به آن عادت کردهاید متفاوت است. این سطوح از بخش های جداگانه اما وابسته به هم تشکیل شده است. برای کسب اطلاعات مربوطه درباره بهترین برندهای این رده میتوانید از مقالات راهنمای خرید مد و پوشاک در سایت آباژور کمک بگیرید.