صنعت مد و پوشاک در جهان

حال که در مورد مهمترین جزئیات مرتبط با کسب و کار آنلاین خود تصمیم گرفتید، وقت آن رسیده که آن را در دنیای آنلاین خلق کنید. جلب توجه مشتریان برای تضمین آینده کسب و کار بسیار حیاتی است. شرکت هایی که طلا و جواهرات را مطابق با ترند سال به مشتریان ارائه می دهند مطمئنا در کسب محبوبیت موفق تر خواهند بود. عدد ۵ حکم مد یا نما را دارد چرا که بیش از سایر اعداد در مجموعه فوق الذکر تکرار شده است . نام آرنو امسال پس از خرید برند تیفانی (لوکسترین برند آمریکا) بیش از هر زمان دیگری بر سر زبانها افتاده است. طراحان لباس بیش از دیگر افراد باید بر روی ایده پردازی تمرکز داشته و با فکر قوی و بهتر بتوانند به این عمل بپردازند. در دوره طراحی مد و لباس، طراحی ابتدا بر روی صفحه کاغذ انجام میشود.

در انتخاب جنس پارچه همچنین باید شرایط آب و هوایی و فصلی نیز مورد توجه قرار گیرد. ایده و خلاقیت در ذهن تمامی انسان ها وجود دارد و تنها کافی است بر روی مسئله مورد نظر تمرکز داشته باشند. حتی در برخی از شرکتها پوشیدن کروات باب شده است. داشتن ایده و ایجاد خلاقیت یکی از مهم ترین ابزار بخش هنری است که سبب طراحی یک مد و لباس جدید می گردد. یک پلتفرم که از طریق یک فضای ابری تجاری 3 بعدی، به برندها و فروشندگان retail این امکان را می­دهد تجربه ­ی یک فضای 3 بعدی 360 درجه از فروشگاه خود را از طریق وبسایت در اختیار مشتریان قرار دهند. با در هم آمیختن زندگی ما با دنیای مجازی، بسیاری از طراحان به دنبال دستکاری مرز­های پوشاک کلاسیک هستند. پوشاک (GARMENTS) به مفهوم پوشش دادن همه اندام ( جز بخش های محدودی چون صورت , بخشی از دستان و …) است که شامل برتن کردنی ها , پوشش سر , پوشش پا و حتی کمربند , دستکش , شال گردن و زیور آلات هم می شود .

بدیهی است نخستین پوشش هایی که زنان و مردان استفاده می کردند از جنس الیاف سلولزی و شاخ و برگ درختان بوده است که در واقع تا حدودی به انسان گرمی می بخشیده آدمی از گزند حشرات تا اندازه ای محفوظ می داشته و در حکم ستر عورت برای پنهان کردن بخش هایی از تن و بدن و پرهیز از قبح و زشتی برهنگی به خصوص در برابر جنس مخالف بوده است . طراحی مد به عنوان یک یک هنر کاربردی است که میتواند در زمینه های متفاوتی مانند طراحی لباس نیز کاربرد داشته باشد. ست کردن چند تکه لباس طرحدار در یک استایل، میتواند پر از ریزهکاری و نیازمند ترفندهای حرفهای باشد، اما لازم نیست برای ست کردن طرحها حتما یک استایلیست حرفهای باشید؛ کافیست از یکی از دو راه زیر بروید. در آخر می توان به این نکته اشاره کرد که برای تبدیل شدن به یک طراح لباس، لزوما نباید تحصیلات بالایی (تحصیل در رشته طراحی لباس )داشته باشید.

تغییر کند بنابراین می توان گفت هنر طراحی لباس یک هنر بین المللی است. یک طراح خوب و حرفه ایی باید پارچه مناسب را انتخاب کند و در دنیای رنگ ها غوطه ور باشد. برخی از معروف ترین طراحان لباس در دنیا امروزه مدرک کارشناسی هنرهای تجمسی دارند. طراحان باید ابتدا هدف خود را مشخص کرده و پس از آن به ترسیم مانکن بپردازند و با شناختی که نسبت به مواد پیدا کرده اند به طراحی لباس مورد نظر بپردازند. صدها نوع گوناگون از پارچه در دسترس طراحان قرار دارد. ترند در اصل روند و مدت زمان ماندگاری مد به حساب می آید. برخی از درس های این رشته، ترکیبی از تئوری و عملی (مانند نقاشی، طراحی و عکاسی) هستند ،که برای رشته ی طراحی لباس ایده آل به شمار می روند. پیروی از ترندها برای اهالی فشن می تواند یک نقطه قوت محسوب شود، به این صورت که وی را فردی مطلع از آخرین اخبار و ترندها نشان میدهد.