راهنمای خرید دمپایی طبی برای درمان انواع مشکلات پا – کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی امید

در ادامه بیشتر با راهنمای خرید دمپایی آشنا خواهیم شد. اگر شما در مناطق گرمسیر زندگی کنید یا فقط چند ماه از سال آب و هوای منطقه شما گرم باشد، یک جفت صندل راحت در این هوای گرم لازم خواهید داشت. این کفی ها سبک و راحت بوده و اجازهی حرکت آزادانه را به پای شما میدهند ولی در عین حال نقش ضربه گیری به کف پا را نیز ایفا خواهند کرد. افرادی که صافی کف پا یا خار پاشنه دارند باید از کفشهایی استفاده کنند که قوس مناسبی دارند. دمپایی مردانه طبی خصوصا برای آقایانی که مدت زمان طولانی سر پا میایستند یا دارای کف پای صاف هستند، انتخاب بسیار مناسبی به شمار میرود. پوشیدن صندلهای طبی که قوس مناسبی ندارند باعث بروز مشکلات متعدد اسکلتی ماهیچهای میشود. افراد دیابتی باید از پوشیدن صندل بین انگشتی خودداری کنند زیرا این نوع صندل میتواند باعث آسیب دیدن پوست بین انگشتان شود، صندل طبی فاقد هرگونه درز است زیرا درزها میتوانند منجر به التهاب پوست شوند، عمق صندل طبی که به صورت آماده و سفارشی برای افراد دیابتی تهیه میشود زیاد است.

در این صورت اصطکاک بند صندل و انگشتان پا منجر به ایجاد پینه و تاول خواهد شد. بهتر است بند صندل را به طور دقیق بررسی کنید و مطمئن شوید که توان کافی برای حمایت از مچ پای شما را دارد. دمپاییها تبدیل به پاپوشهای سبک و خوش رنگی شدهاند و دنیایی از تنوع و رنگ دارند. در انتخاب رنگ دمپایی روفرشی دقت کنید و سعی کنید رنگی انتخاب کنید که با هر لباسی ست شود. به رنگ دمپایی توجه کنید. اولین و معمولا مهمترین کاربرد دمپایی مردانه برای آقایان استفاده از آن به عنوان کفش رو فرشی است. خوشبختانه کفیهای طبی رایجترین نوع از ارتروزهای کاربردی هستند و با تغییر وضعیت بدن هنگام راه رفتن به بهبود انطباق پا و کفش کمک میکند. یکی دیگر از مشکلات مربوط به صندلها عدم وجود پاشنه در آنهاست.

بهتر است که پای این افراد به طور کامل در داخل صندل قرار گرفته و توسط آن احاطه شود. این نوع از صندلها با قوس طراحی شده میتوانند فشار را از مفصل انگشت شست پا به قوس پا منتقل کنند. هالکوس والگوس یا قوز شست پا یک عارضه دردناک است. از آنجا که قوز شست پا به مرور افزایش مییابد (یا مفصل دچار آرتروز میشود)، پوشیدن صندل اسپرت مناسب یک بخش مهم از اقدامات اولیه درمانی است. به علاوه باز بودن صندل باعث میشود تا پای شما خنک بوده و عرق نکند که مزیتی مهم برای فصل تابستان خواهد بود. محیط مورد استفاده از دمپایی بسیار مهم است. اگر شانس با شما یار باشد ممکن است بتوانید مدل کفش مورد علاقهی خود را با پهنای بیشتر پیدا کنید. به جنس دمپایی توجه کنید. جنس کفی و میزان نرمی و انعطاف پذیر بودن آن باید با وضعیت کف پای ما همخوانی داشته باشد.

جنس پلاستیکی دمپایی آن را برای فضای داخل خانه، حمام و سرویس بهداشتی قابل استفاده میکند. یکی از اصلیترین مزایای استفاده از صندل و دمپایی این است که میتوانید انگشتان پای خود را به راحتی حرکت دهید. فوم بسیار نرم بوده، شکل پا را به خود گرفته و آن را ریلکس می کند. صندلهای بندی مناسبتر هستند زیرا بیمار میتواند آن را مطابق با پای خود نتظیم کند. پوشیدن صندل طبی که کفی آن سفت، ضخیم و غیر منعطف است میتواند از مفاصل پا محافظت کند و از درد و آسیبدیدگی آن جلوگیری کند. پس چگونه میتوان یک صندل مناسب که به پا آسیب نمیرساند انتخاب کرد؟ ما استفاده از صندلهای خوش دوخت با کمترین میزان پوشش را به شما توصیه میکنیم تا کف پا به خوبی هوا بخورد. اگر کف پای شما صاف بوده یا از درد مرتبط با اورپرونیشن رنج میبرید و تمایل به استفاده از صندل نیز دارید، باید از کفشهای مناسب استفاده کنید.