راهنمای خرید دمپایی طبی برای درمان انواع مشکلات پا – کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی امید

اندازه و عرضهایی که معمولاً توسط مارک های دمپایی ارائه می شوند بیشتر به عنوان دستورالعمل عمل می کنند. ازجمله مزایای این کفی ها میتوان به در دسترس بودن و قیمت مناسب آنها اشاره کرد. این کفی ها گران قیمت نبوده و میتوانید به مدت ۶ ماه تا یک سال از آنها استفاده کنید. بنابراین کفی و زیره دمپایی حتما باید نرم و انعطاف پذیر باشد. یکی از حوادث شایع در منزل، فرو رفتن اجسام نوک تیز یا برنده در کف پا است که می تواند موجب زخم یا سوراخ شدن کف پا شود؛ بنابراین بهتر است در منزل و روی فرش دمپایی بپوشید.

بهتر است که پای این افراد به طور کامل در داخل صندل قرار گرفته و توسط آن احاطه شود. منظور از واژه ی دمپایی این است که این پای افزار در کفش کن قرار ندارد و در درون خانه نزدیک به پای صاحب آن(دمِ پای او) قرار دارد. دمپایی روفرشی مردانه در جنس های مختلف مواد مانند PVC , جیر، پنبه و چرم تهیه می شود و وجود دارد که تولید دمپایی چرمی به مراتب سخت تر می باشد. افراد دیابتی باید از پوشیدن صندل بین انگشتی خودداری کنند زیرا این نوع صندل میتواند باعث آسیب دیدن پوست بین انگشتان شود، صندل طبی فاقد هرگونه درز است زیرا درزها میتوانند منجر به التهاب پوست شوند، عمق صندل طبی که به صورت آماده و سفارشی برای افراد دیابتی تهیه میشود زیاد است. دمپایی های پلاستیکی بیشتر برای استفاده در حمام یا کنار استخر کاربرد دارد. این به معنی منع استفاده از صندل و حتی صندلهای صاف نیست بلکه توصیه میشود تا برای استفادههای طولانیتر از انواع مناسب صندل استفاده کنید.

عرض کفش در هنگام تلاش برای پیدا کردن دمپایی مناسب نیز مهم است. گاهی برای ضخامت بیشتر سندل از جوب پنبه نیز استفاده میکردند. با این حال اگر بدشکلیهایی در پای شما وجود دارند ممکن است این وسیله برای شما مناسب نباشد. در نظر داشته باشید که اگر دمپایی مردانه طبی و دمپایی زنانه طبی بزرگتر یا کوچکتر از پای شما باشند، هنگام راه رفتن و پیاده روی مشکلات متعددی را برایتان به وجود میآورند؛ مثل لیز خوردن پا داخل دمپایی. همان طور که اغلب در مورد بخشهای جفت دیگر بدن دیده میشود، احتمال دارد که بخشی از بینظمی یا عدم تقارن در پاهای شما وجود داشته باشد، که به این معنی است که ممکن است یکی از پاهای شما کوچکتر یا بزرگتر از دیگری باشد. دمپایی هایی که دارای جلو یا گوشه ای برجسته هستند به طور معمول کوچکتر از دمپایی های جلوباز هستند.

در چنین مواردی ، شما می خواهید به سراغ مارک های دمپایی بروید که در نمودارهای اندازه آنها دارای اندازه های نیمه است. اگرچه دمپایی زنانه دارای انواع گوناگون و مدلهای متنوع هستند اما نیاز است هنگام خرید آنها به نکاتی مهم و ضروری توجه کنید تا بتوانید جنسی مناسب و باکیفیت را انتخاب کنید که از همه لحاظ موردپسند شما باشد. از آنجایی که پا قلب دوم انسان محسوب می شود باید همیشه حواستان به آن باشد و برای جلوگیری از اذیت شدن پاهای خود همیشه از یک جفت دمپایی روفرشی مردانه راحت و نرم استفاده کنید تا پاهایتان آرامش را تجربه کند.