دمپایی و صندل طبی چه تاثیری در درمان بیماری های پا دارد؟

به شما بهترین و شیک ترین و جذاب ترین مدل های پاپوش برای راه رفتن توی خونه ، صندل برای استایل تابستونی بیرون و دمپایی رو نشون می دیم تا ببینید که چطور میتونید هم توی خونه و هم بیرون خوش تیپ و جذاب باشید. این روزها با توجه به کاربرد زیادی که انواع صندل ها و دمپایی ها دارند، مدل های بسیار متنوعی از آن ها نیز تولید شده اند.دمپایی های روفرشی، ژله ای، ساحلی، هتلی، صندل ها و غیره از انواع آن هستند. امروزه از چرم طبیعی، مصنوعی، پلاستیک، پارچه، بافت و غیره برای تولید اینگونه از دمپایی ها استفاده می کنند. افزایش رطوبت و وارد شدن ضربه به پوست دو عاملی است که موجب نفوذپذیری پوست در برابر عوامل بیماری زا می شود به همین دلیل لازم است در استفاده از استخر، بهداشت شخصی رعایت شود. موجود می باشد و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و نیاز خود از بین این طرح ها ، دمپایی شیک و مناسبی را برای خود انتخاب نمایید.

معلوم نیست چه کسی برای اولین بار دمپایی پوشیدن در ساعت کاری را باب کرده ولی حالا تبدیل به یک فرهنگ اداری در بین برخی کارمندان غالب سازمانها شده است. دمپایی های پارچه ای و حوله ای را بهتر است مدت زیادی استفاده نکنیم، چرا که این نوع دمپایی ها امکان جریان هوا را کمتر کرده و همچنین محل جمع شدن میکروب ها بوده و موجب بروز آسیب پوستی می گردد. به طور مثال میتوانید از دمپایی روفرشی به دلیل وزن کم و راحتی آن، برای پوشیدن در منزل و آپارتمانهایی که کف آنها سرامیک یا سنگ است، استفاده نمایید. توجه نمایید که دمپایی مناسب زنانه با وزن سبک باعث میشود که در هنگام راه رفتن به قسمت پاشنه پای شما فشار کمتری وارد شود و فشار وارده توسط زیره دمپایی گرفته می شود و مانع از آسیب به پاشنه پا و مهره های کمرمی شود. پزشکان معتقدند راه رفتن مداوم با دمپایی باعث می شود استخوان پشت پاشنه ی پا به سمت بیرون منحرف شود و فشار وزن بدن به صورت نامناسب در کف و کناره های پا پخش شود که این امر عوارضی مانند خارج شدن عضو از شکل طبیعی را به همراه دارد.

منظور از واژه ی دمپایی این است که این پای افزار در کفش کن قرار ندارد و در درون خانه نزدیک به پای صاحب آن(دمِ پای او) قرار دارد. این صندلها به گونهای طراحی شدهاند که امکان ورود خاک و شن به درون آنها وجود ندارد، زیرا این مواد باعث آسیب رساندن به قسمت تحتانی پا میشوند، برای جلوگیری از تشکیل پینه و کاهش خطر پاره شدن و عفونت آن، پاشنه صندل طبی به صورت بسته طراحی شده است. دمپایی پا میکند و گویی حالا آماده است تا روز کاری را شروع کند! افراد دیابتی مستعد خطرات ناشی از پای دیابتی هستند اما محصولات متعددی برای پای دیابتی طراحی شده است که به حفظ سلامت پا کمک میکند. ۶- دمپایی روفرشی چرمی یا جیر باز میکند؟ دمپایی های پلاستیکی یا ژله ای بیشتر در محیط های مرطوب و نزدیک به آب استفاده می شود که چون سبک و راحت هستند در چنین محیط هایی بسیار مناسب هستند.

پوست مرطوب در برابر عوامل بیماری زا نفوذپذیر است و به همین علت رعایت نکات بهداشتی و استفاده از دمپایی و وسایل شخصی در استخر ضروری است. برای پیشگیری از ابتلا به قارچ کف پا توصیه می شود در استخر حتما از دمپایی شخصی استفاده شود. بسته به ترجیح شخصی شما برندهای مختلفی وجود دارند که هر یک میتوانند نیازهای خاصی را برطرف کنند. تحقیقات نشان می دهد کسانی که دمپایی لاانگشتی به پا می کنند، حین راه رفتن گام های کوتاه تری برمی دارند و پاشنه های پای خود را با نیروی عمومی کمتر به زمین می زنند. حتی انواع برندهای ورزشی مانند آدیداس و نایک که در سطح جهانی و در رده بالای استاندارد تولیدات کفش و محصولات ورزشی قرار میگیرند، در لاین پاپوشهای راحتی دمپایی مردانه تولیداتی عالی دارند. بهتر است بند صندل را به طور دقیق بررسی کنید و مطمئن شوید که توان کافی برای حمایت از مچ پای شما را دارد.