دمپایی و صندل طبی چه تاثیری در درمان بیماری های پا دارد؟

از دمپایی برای آقایان و بانوان گرفته تا مدلهای متنوع دمپایی دخترانه، پسرانه و حتی نوزادی. اگر با یک کفش اسپورت معمولی به کوهنوردی بروید، حتماً در انتهای کوهنوردی متوجه خراب شدن آن می­شوید، اما پوتین مردانه چون استقامت بالایی دارد، حتی پس از سالها کار کردن نیز قابل استفاده است. یک سرباز با پوشیدن پوتین می­تواند بدون آنکه نگران خراب شدن کفشهایش و یا خستگی در پاهایش باشد به راحتی مسافت­های زیادی را قدم بردارد. در کل پوشیدن صندل در مواقعی که می­خواهید شیک پوش به نظر برسید و همچنین احساس راحتی داشته باشید، پیشنهاد می­شود. برای مثال در مراسم های مهم مثل عروسی، پوشیدن کفش مجلسی بیشتر از دمپایی صندل زنانه پیشنهاد می شود.

پوشیدن دمپایی های لاانگشتی در واقع موجب تغییر در شیوه ی حرکات عادی و طبیعی فرد شده و در نهایت به پاها و زانوی فرد آسیب می رساند. چون پاها در این شرایط تلاش می کنند که تعادل فرد را در هنگام راه رفتن با صندل حفظ کنند. وقتی دمپایی میپوشید، پاهای شما گرم نگه داشته میشود و دیگر گرمای بدن از طریق پاها از دست نمیرود. در گذشته اگر فرد قصد داشت مسافت زیادی را پیاده برود، هنگام راه رفتن پایش عرق میکرد و کفش او گرم میشد. با این همه بنظر میرسد رسیدن از پوشش مرتب تا دمپایی راه غلطی بوده است که بسیار از رفتار سازمانی متناسب فاصله دارد. پاشنه پای شما هنگام راه رفتن با دمپایی نباید در ویط دمپایی یا حتی روی لبه آن قرار بگیرد.اهن هم باید یک فاصله با لبه بیرونی دمپایی داشته باشد.

در ادامه بخوانید تا همه چیزهایی را که باید در مورد خرید دمپایی استاندارد در نظر بگیرید را بخوانید. پس از آن که پوتین مردانه در جنگ ها امتحانش را پس داد، این محصول در کفش فروشی های مردانه به یکی از محصولات پرطرفدار تبدیل شد. پس از آن این پوشش تقریباً همگانی شد که تا به امروز زنان و مردان همپای هم پوتین میپوشند. امروزه انواع پوتین مردانه و زنانه در تمام رنگ ها با مارک های متنوع و جنس های مختلف به فروش می رسد. همهی افراد به این نکته توجه نمیکنند ولی شما میتوانید در صندل خود نیز از کفی های طبی استفاده کنید. صندلهای طبی باید نسبت به انواع عادی فضای باز تری در جلوی پا داشته باشند تا افراد مبتلا به انگشت چکشی و دیگر عارضههای پا نیز بتوانند از آنها استفاده کنند. نکته مهمی که باید بدانید این است که هرچند پوشیدن جوراب بهویژه هنگام خواب فوایدی دارد، این راحتی را به شما نمیدهد.

پوشیدن دمپایی های راحتی در بلند مدت می تواند برای سلامت پا مضر باشد. در کل تجربه نشان داده است که هم زن و هم مرد آن لباس و کفشی که خودش انتخاب میکند و تحت اجبار و فشار انتخاب نمی­کند را بیشتر دوست دارد و احساس راحتی بیشتری با آن دارد. در واقع دمپایی صندل دیگر مثل دمپایی فقط جنبه راحتی ندارد، بلکه جنبه زیبایی و شیک پوشی نیز دارد. مواد مورد استفاده در صندل باید جریان هوا را از خود عبور دهند تا سلامت پا به خطر نیفتد. اگر بخواهیم مختصر و مفید بگوییم، پا در دمپایی روفرشی خوب، باید آزاد و راحت باشد و خستگیاش درآید. شاید برایتان عجیب باشد اما بای خرید دمپایی روفرشی باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. برای برخی ممکن است صحبت کردن در مورد چگونگی انتخاب دمپایی سایز مناسب شاید سخت باشد بنابراین کمی ضروری نیست که بدانید که دمپایی ها چگونه قرار می گیرند؟