دمپایی روفرشی بپوشیم یا نپوشیم؟

خرید دمپایی روفرشی و استفاده از آن در منزل علاوه بر کاربرد زیبایی، سلامت پوست و پاها را تضمین میکند. هنگام خرید صندل طبی باید از راحت بودن پا در آن اطمینان حاصل کنید. این بریس حرکات مفاصل کف پا را نیز کنترل خواهد کرد. زگیل کف پا از بیماری های شایع در استخرها است که در صورت استفاده نکردن از دمپایی شخصی، امکان ابتلا به این بیماری افزایش می یابد. ممکن است لیز بخورید یا در بهترین حالت زمین را لکهدار کنید. راه رفتن یا ایستادن طولانی مدت روی سطوح سفت یا فرش، میتواند شما را مستعد دردهای پاشنه و کف پا نماید و بهترین راه حل برای آن استفاده از دمپاییهای طبی است. بهترین راه حل آن است که این انتقال از کفش بسته به صندل یا دمپایی به تدریج صورت گیرد تا ماهیچه های ساق پا بتوانند خود را با وضعیت جدید سازگار کنند و به این ترتیب می تـوان از بروز درد و یا التهاب تاندون ها در ساق پا پیشگیری کرد.

پوست مرطوب در برابر عوامل بیماری زا نفوذپذیر است و به همین علت رعایت نکات بهداشتی و استفاده از دمپایی و وسایل شخصی در استخر ضروری است. پوشیدن دمپایی در محیط استخر علاوه بر پیش گیری از تماس پا با عوامل بیماری زا از وارد آمدن ضربه به پا نیز پیش گیری می کند. معمولاً سندل با یک یا دو بند که در پشت پا یا بین انگشتان پا قرار میگیرد طراحی میشود. دمپاییهای براق با دامن و یا شلوارکها تقریبا بلند نیز خوب میشود. سازگار شدن پاها با دمپایی لاانگشتی یا صندل فشار زیاد و مشکل سازی به ماهیچه ی ساق پا وارد می کند. تحقیقات نشان می دهد کسانی که دمپایی لاانگشتی به پا می کنند، حین راه رفتن گام های کوتاه تری برمی دارند و پاشنه های پای خود را با نیروی عمومی کمتر به زمین می زنند. صندل و دمپایی چرم طبیعی و باکیفیت با تبادل هوا عرق کردن و بو گرفتن پا را بسیار کاهش می دهد.

پوشیدن دمپایی پلاستیکی در مدت طولانی موجب عرق کردن پا شود که فرد احساس خوبی از آن ندارد و موجب آزردگی وی خواهد شد. پوشیدن دمپایی های لاانگشتی در واقع موجب تغییر در شیوه ی حرکات عادی و طبیعی فرد شده و در نهایت به پاها و زانوی فرد آسیب می رساند. استفاده ی طولانی مدت از دمپایی های لاانگشتی می تواند موجب بروز درد در ناحیه ی پا، کمردرد و یا حتی آسیب رسیدن به لگن شود. صندل های دیابتی از دیگر انواع دمپایی هستند که می توانند باعث کاهش آسیب دیدگی های عصبی در پا، بهبود گردش جریان خون و محافظت از پاها شوند. پزشکان هشدار دادند: پوشیدن دمپایی های لاانگشتی و کفش صندل می تواند باعث التهاب تاندون ها شود. یک متخصص ارتوپد در آمریکا تاکید کرد: با نزدیک شدن به فصل تابستان تمایل به پوشیدن کفش های باز و دمپایی لاانگشتی بیشتر می شود، اما باید نسبت به استفاده از این دمپایی هشدار داد؛ چرا که پوشیدن آن ها مخصوصا برای مدت طولانی، باعث التهاب تاندون ها و مشکلات دیگر می شود.

ازجمله مزایای این کفی ها میتوان به در دسترس بودن و قیمت مناسب آنها اشاره کرد. ورزش دادن پا و تمرین کشیدگی پیش از استفاده از این نوع پاپوش ها ضروری است. دمپایی باید کاملا اندازه ی پا باشد. دمپایی زنانه یکی از مهمترین لوازمی است که باید در هر خانهای وجود داشته باشد. یکی از خانمهای ارباب رجوع دستمالی از جیبش در میآورد و جلوی صورتش میگیرد. حتی برایش اهمیتی ندارد که بخواهد آنها را از چشم ارباب رجوع پنهان کند. با این حال پیشنهاد می کنیم در تعیین رنگ برای این مدل از پاپوش ها حتما به سراغ محصولاتی رنگین و شاد بروید تا بتوانید حتی به راحتی آن ها را با دیگر لباس های خانگی خود نیز ست نمایید. دختر خانم هایی که همیشه خوش استایل هستن روحیه بالایی دارن و مورد علاقه همه هم هستن، پس بیاید همه با هم خوش استایل باشیم حتی درمورد پوشیدن دمپایی و پاپوش هم بهترین ها رو انتخاب کنیم.