تفاوت های اساسی حوزه مد و پوشاک با کسب و کارهای کوچک – فرصت امروز

اگرچه تولید در کشورهای در حال توسعه آسیا و آفریقا به دلیل نیروی کار ارزان انجام می شود، چین با ارائه کالاهای با کیفیت و قیمت ارزان تر، مدعی اکثریت سهام است. پوشاک تابع مد و شرایط فصلی است و به همین دلیل دارای تاریخ مصرف است و اگر در بازه زمانی مشخصی به فروش نرسد، علیرغم اینکه نو و دستنخورده است، از چرخه مصرف خارج میشود. اکثر افراد با این سوال روبرو هستند که هماهنگی با ترند هایی که در هر سال جدید مطرح می شوند، به این معنا است که باید هر سال تمام مبلمان و طراحی داخلی محیط زندگی خود را تغییر دهیم؟ بخشی از جذابیت و گیرایی استایل شما به این بستگی دارد که بدانید چقدر از بدنتان در یک لباس باید پوشیده باشد و چقدر از آن میتواند دیده شود. اثرگذاری و الهام بخشی این زن باعث شده تا او را جزو چند طراح لباس معروغ جهان به حساب بیاورند.

طراحی لباس در دهه ۱۹۴۰ از پاریس تا نیویورک گسترش پیدا کرد. السا شیاپارلی طراح لباس معروف ایتالیایی است که خلاقیتهایش را به کار گرفت تا سادگی و زیبایی را در لباسها با یکدیگر ادغام کند. برای رهایی از این اشتباهات میبایست با معیارها و نکات کاربردی مربوط به خرید این محصولات آشنا شوید. حتما شلوارهای جین که آرم این برند را بر روی خود دارند دیدهاید و میدانید که از نظر کیفیت جنس و زیبایی، محصولات مطلوبی هستند. برای مثال شرکت انگلیسی FINERY یک ابزار پوشاندن مجازی لباس را عرضه کرده است که با کمک تحلیل داده، خریدهای مشتریان خانم خود را ثبت کرده و آن را به صورت مجازی بر تن خریدار نشان می­دهد. این طراح لباس امریکایی برند دونا کاران را به برندی معتبر تبدیل کرد و این روزها پوشاک و عطر دونا کاران فروش فوقالعادهای دارد. این طراح مد ونزوئلایی در سال 1939 میلادی به دنیا آمد و سالها بعد توانست در عرصه فشن در شهر نیویورک نگاهها را خیره به خود کند.

لباس (CLOTHES ) به مفهوم پوشاندن تن و بدن به طور کامل است و البته میزان پوشش به عرف , سنت و اعتقادات مردم هر جامغه بستگی دارد . ترندهای بازاریابی و طراحی لباس در صنعت مد و پوشاک به طور فصلی در حال تغییر است. برند الکساندر مک کویین جزو مشهورترین برندهای مد انگلستان و طراح لباس معروف جهان به حساب میآید. اغلب برندها، به ویژه برندهای فعال در عرصه های تخصصی، نسبت به این نکته تردیدهای اساسی دارند. اگر میخواهید از صنعت پوشاک پول به دست بیاورید، تولیدی لباسهای بچه یکی از انتخابهای خوب محسوب میشود. این مرد هنرمند آمریکایی که در دنیای مد نامی برای خودش دست و پا کرده در سال 1942 میلادی در برانکس نیویورک به دنیا آمد. این دیزاینر ثروتمند یک فعال سیاسی دموکرات است که در میتینگهای سیاسی این حزب حاضر میشود و حتی یک بار نیز دخترش به دست تعدادی گروگانگیر افتاد و کاتلین توانست با صرف مقداری پول دخترش را آزاد کند.

در نتیجه به نسبت گران قیمت هستند. کاشناس دانشگاه “دلتور” در این باره افزود: شیوع این ویروس در بلند مدت میتواند منجر به کاهش نیروی کار، افزایش قیمت مواد اولیه، افطایش قیمت لباس و فقدان ظرفیت تولید شود. کسب کردن لقب «امپراتور مد بریتانیا» از دستان ملکه الیزابت این هنرمند را به اوج قله افتخارات رساند. پسری که در سال 1969 میلادی در جنوب شرقی شهر لندن به دنیا آمد، توانست سالها بعد و در اوج دوران کاریاش برای کسانی چون میخائیل گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی که نقش مهمی در تاریخ سیاسی معاصر جهان ایفا کرد لباس بدوزد. مد یک واژه فرانسوی است، که به معنای لباس و مطالعه درباره لباس است. هفتههای مد شهر نیویورک همیشه میزبان آثار تازه این زن هنرمند بوده و نامیده شدن او به عنوان «پیشگام مد خیابانی نیویورک» خیلی هم عجیب نیست.