ترند و مد چیست؟

پوششی منحصر به فرد به با عنوان فرهنگ سیاه پوستی در این دهه به مد اضافه شد افرادی چون دایانا رز و جیمز بران دایانا رز سبک های مختلفی از لباس و مو را مد کردند. در این دوره لباس جوانان کاملا منحصر به فرد و متفاوت از افراد مسن بود. به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اتاق بازرگانی ایران، شرکت کنندگان در نشست کمیسیون کسبوکارهای دانشبنیان اتاق ایران، وضعیت صنعت مد و پوشاک موردتوجه قرار گرفت و فعالان این صنعت با انتقاد از نگاههای غیر حمایتی و غیرحرفهای به این حوزه، خواستار توجه اتاق ایران به این بخش و پیگیری مطالبات آن شدند. دوره های آموزشی مد و پوشاک مورد علاقه بسیاری از افراد جامعه و حتی افراد عادی است. در اواخر قرن بیست، مد، افراد بیشتری از مد پیروی می کردند و در تمام دنیا سبک های غربی رواج داشتند و الیاف مصنوعی همچون ویسکوز، لایکرا، اسپاندکس در تولید پارچه ها بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

در این دوره کراوات استفاده نمی شد و رنگ های شاد و تی شرت های جوان پسند بسیار مورد استقبال قرار گرفتند. طی دهه ۱۹۴۰ پاریسی ها اجازه دادند تا آمریکایی ها از طراحان منحصر به فردشان استفاده کنند و در طی جنگ جهانی لباس های شب شبیه لباس کار مردان و بسیار ساده بودند. طبق گزارشات، گردش مالی بازار جهانی فشن به حدود سه هزار میلیارد دلار رسیده است که دو درصد از کل تولید ناخالص در جهان را شامل میشود. سالانه در صنعت مد جهان میلیارد ها دلار به. لباس ها اندام را نشان می دادند و شلوار های جین در این دوره مد شدند و این موضوع مدل لباس های آقایان را کاملا تغییر داد و به سبکی جدید رساند. در نیمه دوم این قرن سبک های جوان پسند جدید مد شدند و با وارد شدن سیستم های گرمایشی لباس ها نازک تر شدند.

در ادامه این نشست، مدیر مجموعه «دیما» از اهمیت نقش آفرینی تکنولوژیهای مرتبط با هوش مصنوعی در شکل گیری متاورس و فروش اینترنتی محصول سخن گفت و با بیان اینکه با قدرت گرفتن شبکههای فروش دیجیتال در فضای جدید برندها میتوانند ره صد ساله را یک شبه بپیمایند، افزود: در جهان متاورس رقیب معنای چندانی ندارد بلکه تجربه خرید خوب رقیب کسب وکارهای نو میشود. دلیل این اتفاق فشار های مالی بود که مانع از خرید لباس های ست میشد. زمانی که طراح بهطور کامل از تناسب و هماهنگی پارچهها راضی باشد با یک طراح الگو حرفهای مشورت میکند تا طرح اولیه را روی کاغذ یا از طریق نرمافزارهای کامپیوتری کامل کند. وی افزود: وجود تجربههای متعدد در عصر جدید، تفاوت با گذشته را عیانتر کرده بطوریکه کودکان امروزی بر خلاف کودکان چند دهه قبل با تجربه تکنولوژی بزرگ میشوند و خودشان ایجاد کننده تجربههای تازهتر خواهند بود.

با این اوصاف بهتر است قبل از هر اقدامی، در اپلیکیشن کتابراه برای دانلود کتابهای مد و پوشاک اقدام کنید و با این موضوع آشنایی بیابید. در این دوره از تاریخچه صنعت مد ، مد به سمت استفاده از لباس های ناهنجار،ناهماهنگ و زشت سوق پیدا کرد. در دهه ۱۹۶۰ خانم ها از لباس هایی به سبک دخترانه و بچه گانه استقبال کردند، دامن هایی کوتاه که شبیه به لباس های دهه ۱۹۲۰ بود رو کار آمدند. سپس طراحان از طرح های رنگارنگ استفاده کردند و مارک های مشهور روی کار آمدند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، در قرن شانزدهم، مجلس بریتانیا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن هر مرد، به استثناء اشراف و کودکان زیر 6 سال، باید پوششی از کلاه بر سر داشته باشند. در واقع به سادگی نمیتوان کسی را پیدا کرد که نسبت به این موضوع بی اهمیت باشد. با این وجود زمانی که یک مد تبدیل به ترند می شود فرصتی پیش می آید تا افرادی که دغدغهی مد دارند بتوانند خود را با جامعه مد انطباق دهند.