ترند و مد چیست؟

همچنین در عین حال به جای توجه به کمیت، به کیفیت خوب توجه کنید. یکی از پوشش های اصلی برای بانوان ایرانی و همینطور کشورهای اسلامی مانتو میباشد، نکته هایی برای انتخاب و تهیه ی یک مانتو خوب مناسب وجود دارد که با توجه به ویژگی های هر فردی متغیر میباشد. اگر بخواهیم به طور کلی مد را تعریف کنیم، در ابتدا به دو نکته باید توجه کنیم: ۱- مد یک ابزارنمایش است، ۲- مد تابعی از زمان و مکان است؛ بنابراین هر چیزی در قالب این دو مورد قرار بگیرد، جزو دامنۀ مد و فشن محسوب می شود .

اگرچه تسلط فرانسه همچنان ادامه یافت، انگلیس نیز نقش مهمی را ایفا میکرد. نام تجاری محصول بخش مهمی از جلب توجه و وفاداری مشتری نسبت به آن است. اگر از این طریق ترافیک زیادی برای سایت خود ایجاد کنید، آن گاه برندهای مختلف و بزرگ هم برای تبلیغ به سراغ شما میآیند و میتوانید حسابی کسب درآمد کنید. علاوه بر آن شما می توانید با مراجعه به بهترین مراکز خرید در شهر تهران برای تامین پوشاک مورد نیاز خود اقدام کنید. کیفیت آستر و دوخت تمیز آن امضای یک طراح و از بهترین نشانههای کیفیت یک لباس است. تقاضا برای تغییر و همراهی با مد، رو به افزایش است و به همین دلیل مصرف تولیدات ارزان قیمت با کیفیت پایین یا به اصطلاح «فَست فشن» رو به رشد است. از آنجایی که صنعت مد و فشن یکی از صنایع آلوده و خطرناک برای محیط زیست است، برخی از برندهای فشن به دنبال راهی برای حفاظت از محیط زیست هستند و مد پایدار به همین دلیل به وجود آمده است.

در این دوره از تاریخچه صنعت مد ، مد به سمت استفاده از لباس های ناهنجار،ناهماهنگ و زشت سوق پیدا کرد. فشن Fasion یک واژه انگلیسی و همچنین یک صنعت است. لباسهای بدون جنسیتی که بتسی جانسون طراحی کرد و همچنین، لباسهای عروس فراجنسیتی او نام و آوازهاش را در سرتاسر جهان بر روی زبانها انداخته است. ممکن است که چین را به عنوان کارخانه جهان بشناسید، اما زمانی که پای لباس به میان آید، بنگلادش، اندونزی، کامبوج، ویتنام و میانمار نقشهای بزرگتری را ایفا میکنند. او در حالیکه در سال 2019 از دنیا رفت، یکی از مشهورترین طراحان لباس دنیا به شمار میرفت. پاریس طی ۳۰۰ سال آینده پایتخت مُد زنان باقی ماند. استفاده از لباس و اکسسوریهای ترندی که مختص به فصل، سال یا موقعیت زمانی خاصی هستند میتوانند باعث تشدید این رفتار شوند. مد یا فشن چیزی است که ما به طور روزانه با آن سروکار داریم.

کفش ­های کتانی هوشمندی که این روزها طراحی و تولید می­شود، این امکان را به صاحب آن می ­دهد تا امکان ثبت تصاویر لحظه ­ای و پخش تصویر و انیمیشن بر روی بخش جلویی و عقبی کفش در اختیارش باشد(مثل محصولات شرکت Vixole). تغییراتی که سبب شده تا دنیای مد و لباس هم میان­ رشته ­ای شده و برای پیشبرد آن در بازار پر رقابت امروزی، نیاز به مسلح شدن به ابزارهایی بیش از دنیای مد و لباس بود. انقلاب فرانسه (۱۷۸۹ـ۱۷۹۹)، خیلی بیش از انقلاب امریکا (۱۷۷۵ـ۱۷۸۳) تأثیر عظیمی بر مُد گذاشت. در انگلستان زندگی اجتماعی کمتر تحت تأثیر دربار سلطنتی بود و برخلاف فرانسه، دربار بر روی مُدهای انگلیسی تأثیر نداشت.