ترند و مد چیست؟

با اینکه صنعت مد در ابتدا در اروپا و آمریکا رواج پیدا کرد؛ امروزه یک صنعت بین المللی و جهانی شده است؛ به طوری که حتی گاهی طراحی لباس ها و پوشاک در یک کشور انجام می گیرد و تولید آن در کشور دیگر صورت می پذیرد و فروش آن در کشوری دیگر اتفاق می افتد؛ به طور مثال، امکان دارد طراحی لباس در یک شرکت مد در آمریکا انجام گرفته شده باشد، پارچه های مد نظر آن در کشور چین یا ویتنام تولید شود، دوخت آن در کشور ایتالیا صورت گیرد و برای عرضه، مجدد به بازار خرده فروش های آمریکا برگردد.

هنرجویان با آموزش نرم افزارهای تخصصی جمینی و مارولوس می توانند پس از پایان دوره نمونه کالکشن خود را به صورت سه بعدی به کارفرما ارائه دهند و همچنین با آموختن نرم افزار جمینی سایزبندی و چیدمان الگو را به راحتی انجام دهند.جالب است بدانید که شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای جمینی و مارولوس، انواع لباس مردانه و زنانه، رسمی یا مجلسی و … زنان شیک پوش اغلب لباس هایی را که طی دوران شکوفایی Chales Worth مرسوم شده بود می پوشیدند اما مد همیشه در حال تغییر است و در سال های پایانی قرن نوزدهم، صنعت مد افق های گسترده تری را پیش روی خود دید که شاید دلیلش روند صنعتی شدن زندگی بانوان بود که پس از آن خانم های شیک پوش بدون کمک دیگران لباس های زیر و روی خود را می پوشیدند. ترندهای مد همیشگی نیستند و بعد از مدتی کاملا از چرخهی فشن خارج میشوند؛ اما به طور کلی اگر به دنبال راهی هستید تا استایل به روزتر، جذابتر و مدرنتری داشته باشید، دنبال کردن ترندهای فشن و رعایت برخی نکات حتما در این مورد به شما کمک خواهد کرد.

به هر حال بحث ما در مجموعه حاضر لیاس و پوشاک تاریخی زنان و مردان ایرانی از دوره ی مادها – که می توانیم در مورد آن قضاوت کنیم – تا به امروز است . اگر بهدنبال کسب و کار در حوزه مد و پوشاک هستید، قطعا تولیدی کمربند، از بخشهای پررونقی است که میتوانید درنظر بگیرید. اگر بهدنبال یک بازار بزرگ هستید و میتوانید در زمینه طراحی خلاق باشید؛ این حوزه انتخاب بسیار خوبی برای شما است. اگر شرایط مناسب برای ورود به بازار پوشاک و مشاغل حوزه مد را دارید، در ادامه این مطلب از استارتاپت همراه ما باشید تا ۲۷ ایده برای کسب و کار در حوزه مد و پوشاک را با شما به اشتراک بگذاریم. اما درعینحال، کسب و کار در حوزه مد و پوشاک، بسیار رقابتی است و تولیدیها باید همیشه خود را همگام با ترندهای روز نگه دارند چون در غیر اینصورت، خیلی زود از قافله عقب میمانند و شکست می خورند.

پلیسه یکی از انواع مختلف پارچه است که در صنعت مد به عنوان یکی از بهترین و زیباترین ترندهای سال ۲۰۱۹ معرفی شد. پوشیدن لباس مرتبط با ترندهای روز فشن و چه بیربط به آن، بدون کفش تکمیل نیست. قطعا تولیدکنندگان کفش مشهوری در سراسر دنیا وجود دارند که رقابت با آنها کار آسانی نیست. بهتر است برای تاسیس تولیدیتان، ابتدا به بازارهای کوچک و محلی شهر یا کشور خود نگاه کنید و ببینید که این بازار درحالحاضر، چه نوع پوشاکی نیاز دارد که رقابت در آن کمتر است. اما اگر منابع مالی و دانش کافی کافی در اختیار دارید، سراغ بازارهای رقابتیتر هم بروید و مستقیما با تولیدکنندگان و طراحان بزرگ این صنعت در شهر یا کشور خود، روبهرو شوید. کفشها در دنیای مد و فشن، یکی از بزرگترین بازارهای رقابتی را در اختیار دارند.