ترند و مد چیست؟

به عبارت ساده تر ترند همان طراحی برندهای مختلف است که از سوی طراحان معرفی می شود، بنابراین در صورتی که از این طرح ها یا ترند استقبال شود، مد به وجود می آید. طراحان لباس معمولاً در شرکتهای تولید پوشاک به صورت عمده و یا با برندهای مختلف کار میکنند و احتمالاٌ با تیم خلاق دیگری مشغول کار هستند. اغلب تغییرات لازم برای کاهش بیشتر کربن نیازمند سرمایهگذاری اولیه است اما جالب اینکه بعضی از آنها نیز به جای در بر گرفتن هزینه، باعث افزایش پساندازهای مالی در صنایع میشوند. این دوران، دوران سخت جنگ جهانی بود که، شمار لباس ها و طراحی های لباس بسیار کاهش پیدا کرد لباس های شب ساده تر از پیش شدند.

اگرچه انتشار گاز دیاکسیدکربن تحت تأثیر شیوع بیماری کووید -۱۹ به طور چشمگیری کاهش یافته است با این حال تحقیقات اخیر مکینزی حاکی است که اگر برای پایین آوردن سطح کربن در هوا اقدامات ویژهای نشود، آنگاه انتشار آن در صنعت مد به بیشتر از مقدار کنونی خواهد رسید و همین امر هدف توافق پاریس ۲۰۳۰ را با ناکامی مواجه خواهد کرد. در قرن ۲۰ تکنولوژی و فناوری های جدید به کمک صنعت پوشاک آمد به این صورت که کارخانه های تولید پوشاک و البسه، لباس های متنوع را تولید و به بازار عرضه کردند. علاقه صنعت مد به مد پایدار یا سبز(مد اکولوژی)، باعث شد که تولید پارچه های سازگار با محیط زیست، مانند کنف، رونق پیدا کند؛ از طرفی، پارچه هایی با الیاف مصنوعی نیز تولید شد که حاصل تکنولوژی های پیشرفته با خصوصیات منحصر به فرد بود؛ از جمله این خصوصیات عبارت اند از: رطوبت زدایی، مقاوم در برابر نفوذ و ماندگاری لکه ها، مقاوم و محافظ در برابر آتش و مقاوم و محافظ در برابر سلاح.

هنرمند خوشنام ایتالیایی که در شهر پیاچنتزا و در سال 1934 به دنیا آمد، جنگ جهانی دوم را دید، سالها کار و کار و کار را سرلوحه خود قرار داد و اکنون در 85 سالگی ثروت خالصش چیزی در حدود 6.8 بیلیون دلار تخمین زده شده است. این سایت همواره تلاش میکند تنوع و کیفیت را در اولویت کار خود قرار دهد و رضایت کاربران در نظر بگیرد. طراحان مد همواره تلاش می کنند تا در طراحی لباس ها، زیبایی و دلانگیزی دیده شود. آرمانی بیشتر برای طراحی لباس مردانه شناخته میشود. اگر فیلم «صبحانه در تیفانی» را تماشا کرده باشید، احتمالا لباس بی نظیری که آدرین هپبورن به تن کرده توجه شما را حسابی به خودش جلب نموده است. محصولات این برند محدود به لباس نماند و رفته رفته چیزهایی مثل لوازم بهداشتی هم به مجموعه محصولات برند آرمانی اضافه شدند. در میان محصولات برند او، عطر کارولینا هررا یکی از پرفروشهاست و در کنار لباسها و پوشاکی قرار میگیرد که تولید میشوند.

السا شیاپارلی طراح لباس معروف ایتالیایی است که خلاقیتهایش را به کار گرفت تا سادگی و زیبایی را در لباسها با یکدیگر ادغام کند. سایه سنگین مالکیت فکری بر سر مد و لباس / کپیکاران، صنعت پوشاک را به تاراج بردهاند؟ در صنعت مد و فشن نامهایی ثبت شده که بعید است به گوش کسی نخورده باشند. دامنی که به همراه لباس سفید دکمه دارش به تن میکند در عین سادگی، زیبایی خاصی نیز دارد. یکی از همین افراد، خانم دونا کاران است که بر شیوه لباس پوشیدن خانمها و حتی مردان و کودکان آمریکایی اثر خودش را گذاشت. دانا کاران متولد سال 1948 امریکا است و در سال 2004 نیز مفتخر به دریافت جایزه «یک عمر دستاورد» از سوی انجمن طراحان لباس و مد امریکا شد. ترکیب لباس های کلاسیک و مدرن، پوشیدن لباس های لایه ای به روی هم، استفاده از کیف دستی های مخصوص آقایان، پوشیدن لباس هایی با طرح های چهارخانه، پیراهن های یقه کوبایی آستین کوتاه و کت هایی با دوخت و برش آزاد از جمله ترندهای جذاب و محبوب مد و لباس آقایان در سال ۲۰۱۹ به شمار می روند.