از پوشش رسمی تا دمپایی ابری – ایمنا

اصولاً با شنیدن واژه دمپایی یاد راحتی می افتیم. با جستجویی ساده در اینترنت متوجه خواهید شد که سایت استایل برتر یک سایت بسیار معتبر با محصولاتی بسیار شیک است که به راحتی خرید را برای شما میسر کرده است. این شاید ساده به نظر برسد، اما یک رویکرد مثبت واقعاً منجر به اقدام مثبت شده و در نهایت منجر به تغییرات مثبت خواهد شد. به عنوان نمونه، در سفر رجب طیب اردوغان به قطر، خالد العطیه وزیر دفاع این کشور اقدام به استقبال از رئیس جمهور ترکیه در فرودگاه دوحه کرد. در سال ۱۹۷۱ پس از استقلال قطر از بریتانیا، این قلعه بهطور رسمی به دیوان امیری تغییر نام یافت و عنوان «امیر» جایگزین عنوان «حاکم» دولت قطر شد. یکی از نکات جالب توجهی که در آداب تشریفات قطری ها مشاهده می شود، برگزاری دیدارهای رسمی امیر قطر در کنج سالن دیوان امیری است در حالی که در عرف های دیپلماتیک معمولا این ملاقات ها در بالای سالن و قسمت وسط برگزار می شود.

شیخ تمیم بن حمد امیر قطر، معمولا با لباس سنتی عربی، پوشیدن دمپایی و صندل و بدون جوراب در دیدارهای خود ظاهر میشود. استقبال رسمی از سوی امیر قطر در دیوان امیری، گفتوگو با تمیم بن حمد و مذاکرات هیئت های عالی دو کشور و امضای چند قرارداد و تفاهنامه از برنامه های روز نخست سفر آیت الله رئیسی به قطر است. روز دوشنبه دوم اسفندماه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به دعوت رسمی تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر سفری دو روزه به دوحه قطر خواهند داشت. معمولاً سندل با یک یا دو بند که در پشت پا یا بین انگشتان پا قرار میگیرد طراحی میشود.

مرسوم است که در دیدارهای رسمی میان سران کشورها در کلیه مناطق دنیا، کارشناسان و خبرنگاران بر روی نوع برخورد دو طرف، شیوه نشستن روی صندلی، نوع پوشش و مسائل مشابه توجه ویژهای کرده و هر کدام از اقدامات طرف میزبان یا شخص میهمان را حامل پیامی خاص میدانند؛ اما نگاهی به موارد ذکر شده در خصوص امیر قطر در دیدارهای رسمی اش نشان میدهد وی توجه خاصی به این مسائل نداشته و با ظاهری ساده، سنتی و برگرفته از آداب و رسوم عربی و بومی در محل ملاقات حاضر میشود. در کلینیک ارتوپدی فنی امید انواع دمپایی، صندل، کفی و کفش طبی براساس شرایط خاص هر بیمار طراحی، قالب گیری و ساخته میشود. همانطور که از اسم آن پیداست این کفی ها توسط پزشک متخصص تجویز شده و پس از اندازه گیری ابعاد پا برای شما ساخته میشوند. دمپایی چرم مشهد به دلیل چرمی و شیک بودن قابلیت این را دارد که در فضای بیرون منزل نیز از آن استفاد شود.

جنس و رنگ آن نیز کاملاً سلیقه­ای است و در هر شخص متفاوت است. با توجه به اینکه این روزها در خانهها از کفپوشهایی مانند موکت، سنگ یا سرامیک استفاده میشود استفاده از انواع برند دمپایی زنانه روفرشی نیز در بازار افزایش پیدا کرده است. در واقع دمپایی صندل دیگر مثل دمپایی فقط جنبه راحتی ندارد، بلکه جنبه زیبایی و شیک پوشی نیز دارد. با این حال بسیاری از خانم ها از این مدل دمپایی ها در خانه و یا حتی در محیط های بیرون از خانه نیز استفاده می کنند. از روفرشی های این برند می توان به عنوان روفرشی در خانه و خیابان و حتی محل کار استفاده کرد. در دوران حاکمیت عثمانی بر قطر به عنوان یک قلعه نظامی بکار گرفته شد و به «قلعة العسکر» معروف شد. خرید اینترنتی دمپایی زنانه میتواند برای بانوان عزیز لذت بخش باشد چراکه آنها میتوانند به راحتی انواع مدلها و طرح ها را در رنگ بندی های متنوع باهم مقایسه کنند و با مشاهده مشخصات و ویژگیهای آنها یک نمونه را انتخاب و خریداری نمایند.